Вадим Штефан: «Декомунізація не відбулася»

1

2 листопада у Полтавській облдержадміністрації засідала робоча група з координації та моніторингу впровадження Плану заходів з виконання Закону України «Про декомунізацію» (Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” на території області). Вперше вони зібралися, щоб обговорити та встановити план змін для Полтави та області.

145_7e6076c2

Вадим Штефан

9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила 4 закони, які забороняють комуністичну символіку. З того часу в Україні розпочалася робота на місцевому рівні, коли місцеві громади почали розглядати порядок декомунізації.

Слід зазначити, що за цей час, в період 2014-2015 року, в межах Полтавської області вже демонтували 125 пам’ятників, пам’ятних знаків Леніну та іншим діячам комуністичного режиму. Та окрім цього, закон передбачає перейменування вулиць, що нагадують про комунізм. Станом на 1 вересня в області налічується 1500 вулиць, що підлягають перейменуванню, це стосується також і міста Комсомольськ. Кінцевий термін виконання –  21 листопада 2015 року.

Згідно різних даних, у Полтаві під дію закону підпадають два райони: Ленінський та Жовтневий.

– В деяких населених пунктах вже проводяться громадські слухання, але результату з того ніякого. Декомунізація не відбулася. Чиновники лише формально підійшли до цього процесу, Закон не встановлює необхідність, «одразої» заміни всіх табличок. Процес відбуватиметься поступово і розтягнеться в часі, – зізнався Вадим Штефан директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Процедура перейменування

– Існує думка, що під час перейменування виникне необхідність змінювати документи. Законодавчо це питання ще не врегульовано, тому необхідності вносити зміни до документів про права власності чи до паспорту не має. Тобто, фізичним особам не потрібно це робити. Цього закон не вимагає, – пояснила Лілія Токарєва, головний спеціаліст відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Олена Костиря

21 липня 2018
20 липня 2018