В’ятрович похвалив Головка за активну включеність у декомунізацію на Полтавщині

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у ефірі п’ятого каналу розповідаючи про процеси декомунізації в Україні, відзначив, що Полтавська область подає позитивний приклад у виконанні декомунізаційних законів, і похвалив голову Облдержадміністрації за активну включеність у згадані процеси.

Вятрович 5 канал

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В»ятрович

Розмова точилася про участь губернатора Михеіла Саакашвілі у процесах декомунізації на Одещині. Історик Володимир В’ятрович акцентував увагу на нерішучості грузинського українця у виконанні законів про засудження комуністичного тоталітарного режиму.

Саакашвілі

Голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі

Приводячи позитивний приклад участі губернатора області в декомунізації, Голова інститут відзначив очільника Полтавщини Валерія Головка. Коментуючи вислів Саакашвілі про загрозу діяльності проросійських сил у Одеській області, В’ятрович зауважив:

– Загроза проросійських сил є там, де вони, ці сили можуть опертися на ті острівці радянського, де вони можуть мати ідеологічні маркери, типу пам’ятників, вулиць і так далі. Саме там вони й спрацьовують. Там де декомунізація, як така, пройшла, там ці проросійські сили не мають жодного шансу. Як на мене, позитивний приклад, це – Полтавська область, де голова обласної адміністрації активно включився у декомунізацію.

1

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Також історик підняв питання зміни назв міст, сіл та селищ, які у своїх топонімах носять радянську ідеологію та пропаганду. Він розповів, що відповідно до закону, 987 населених пунктів мають змінити свої старі комуністичні назви. З моменту прийняття цього закону минув рік, а тільки 327 населених пунктів змінили топоніміку. Крім того науковець зазначив, що 660 міст, сіл та містечок мали би зробити це ще до 21 лютого 2016 року. Інститут національної пам’яті вже опрацював різні варіанти назв із цими адміністраціями населених пунктів.

– Лише чекаємо – коли це питання буде внесено в порядок денний. Спочатку воно не вносилось через перипетії довкола формування нового парламенту, зараз я сподіваюсь, що найближчим часом воно таки буде внесене, я мав розмову з Парубієм – він є нашим союзником з декомунізації, – пояснює В’ятрович.

Нагадаємо, що одне з найбільших міст Полтавської області – Комсомольськ відповідно до закону має змінити свою назву. Назва міста погодить від ім’я радянської організації Всесоюзного Ленінського комуністичного союзу молоді (ВЛКСМ), або Комсомолу — комуністичного молодіжного руху в СРСР.

Нагадаємо, що весною минулого року Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» та «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації. Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 року більшістю голосів.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Цілі групи працювали над тим списком, що Головко просто підпише. Але похвалили його…

2016-05-05
Ірина Безрук
Відповіcти
0

і так завжди….

2016-05-05
Лілія
0

Останні новини:

Читайте також: