В Україні зростає кількість випадків торгівлі людьми

3

У Полтаві відбулась прес-конференція, спрямована на підвищення рівня обізнаності людей щодо торгівлі людьми. Захід приурочили до Міжнародного дня боротьби з рабством, який відзначають 2 грудня. В ході заходу учасники обговорили нинішній стан проблеми в регіоні та презентували електронний курс із протидії торгівлі людьми для співробітників держустанов та неурядових організацій.

ОДА підбила підсумки реформ та децентралізації у 2018 році

ОДА підбила підсумки реформ та децентралізації у 2018 році

– За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від цього злочину постраждали понад чверть мільйона українців. Загальна тенденція збільшення випадків торгівлі людьми не оминає і Полтавщину. Трудова міграція — це нормальне явище, тому дуже важливо, щоб люди були обізнані щодо своїх прав та безпечного працевлаштування, — говорить представниця БО «Світло надії» Світлана Большева.

Основною країною, де фіксуються випадки торгівлі українцями, є Російська Федерація — 65%. На другому місці — країни ЄС, звідки повернулися 23,4% постраждалих осіб. Також представники МОМ зафіксували ряд випадків внутрішньої торгівлі людьми — 10%.

За статистикою, 72% постраждалих мали вищу або технічну освіту. Зберігається негативна тенденція збільшення кількості випадків, що відбуваються з трудовими мігрантами. Серед країн лідерів: Польща, Чехія, Німеччина, Італія, Португалія та інші.

Головною причиною такої великої кількості постраждалих є необізнаність громадян щодо цієї проблеми. Важливо, щоб люди, які потрапили у ситуацію або ті, хто може в неї потрапити, були більш обізнаними в цих питаннях.

– Боротьба з торгівлею людьми — є одним з приорітетних напрямків роботи Національної поліції. Цього року в області ми зафіксували 2 випадки торгівлі людьми. За одним з цих фактів вже провели повний судовий процес. Минулого року ми також мали 2 випадки торгівлі людьми, пов’язані з сексуальною експлуатацією.

Оскільки злочини латентні, то жертви не завжди звертаються до правоохоронних органів — говорить представниця ГУНП у Полтавській області Тетяна Іщенко.

За даними опитування GFK, кількість трудових мігрантів з України збільшилась вдвічі у порівнянні з попереднім періодом. Так цьогоріч 915 тисяч українців працюють за кордоном. Більше того, 40% з них — нелегально.

Це означає, що люди не мають жодних прав, передбачених законодавством. П’ята частина респондентів готова погодитись на такий вид працевлаштування. 12% громадян (близько 5 млн. громадян) мають намір найближчим часом виїхати на заробітки закордон. 23% тих, хто планує скористатись безвізом, планують використати його для нелегальної трудової міграції.

22 февраля 2019
21 февраля 2019