В Україні знизилися ціни на автомобільний газ

Вартість скрапленого вуглеводневого газу, який використовується в якості моторного палива для автомобільного транспорту, в низці великих мереж впала до ціни 11,10-11,16 гривень за літр.

АЗГС скраплений газ

Про це повідомляє «Ліга-Бізнес», із посиланням на OilNews.

У період 20-21 березня 2017 року у ряді автозаправних компаній знизилася вартість автогазу. Про це повідомляє OilNews, грунтуючись на дані консалтингової групи А-95. Зріджений газ подешевшав на АЗС KLO, Маркет, AMIC, Укргазвидобування, Татнефть, – сказано у повідомленні.

Найбільша мережа АЗС групи Приват зафіксувала зниження ціни газу на 10 коп. / Л в більшості областей. Середні по країні ціни групи знизилися до

У мережах столичних АГЗП (Барс 2000, Авантаж 7, Smart, Evrogaz, I-LPG, GreenGas, пр.) Автогаз залишається на рівні 10,55 грн / л.

В останні два тижні спостерігалося зниження цін, як в опті, так і на аукціонах українських виробників СВГ. Напередодні СВГ на аукціоні Укргазвидобування подешевшав до 15,9-163 тис. Грн / т.

Ціни на автогаз

Нещодавно видання «Радіосвобода» у програмі «Схеми» показало результати розслідування, яке стосувалося ринку скрапленого газу в Україні. За словами авторів розслідування, українці збільшують споживання скрапленого газу. Він здебільшого завозиться з-за кордону, переважно з Росії. Його імпорт та продаж в Україні – велика грошова жила.

Лише 27% від споживання скрапленого газу в Україні забезпечують українські газовидобувники

У часи Януковича цей ринок фактично монополізував Сергій Курченко – молодий харківський бізнесмен, що входив у найближче оточення колишнього президента, так звану «сім’ю». Після Революції гідності у бізнес знову повернулись численні підприємці-імпортери. Відновилась конкуренція. Утім, останні три місяці їхня робота була паралізована руками Служби безпеки України. Про це журналістам «Трибуни» розповів народний депутат України, журналіст Сергій Лещенко:

У кафе до мене підійшов чоловік, який представляв компанію, що займалася продажом скрапленого газу. Він мені розповів, що підприємців, які працюють на цьому ринку вже третій місяць «кошмарить» СБУ: проводяться незрозумілі перевірки.

Ми провели розслідування, і дізналися, що цей ринок до певного часу був демонополізований, і там процвітала вільна конкуренція. Але зараз цей ринок хочуть підім’яти під Віктора Медведчука, і ми це зрозуміли в ході розслідування. Тож ми допомогли підприємцям, трейдерам ринку продовжити свою діяльність – з них СБУ та влада зняли санкції, і вони продовжують працювати на конкурентному ринку.

Зріджений природний газ, також Скраплений вуглеводний газ (рос. сжиженный природный газ; англ. LNG (liquefied natural gas); нім. verflüssigtes Erdgas) — природний вуглеводневий газ, який за нормальних температури й тиску навколишнього середовища перебуває в газоподібному стані, але за дуже низької температури переходить у рідинний стан, що полегшує його зберігання і перевезення.

За оцінками експертів виробництво зрідженого газу (ЗГ) — один із секторів ринку енергоресурсів, що найшвидше зростає.

На початку ХХІ ст. споруджуються додаткові потужності для отримання 40 млрд. м3 З.п.г., в стадії проектування – потужності на 40-116 млрд. м3. Потенційними постачальниками З.п.г. можуть бути Росія, Канада, Норвегія, Венесуела. У 2017 р. потужність американських заводів ЗПГ виросте більше, ніж удвічі і досягне 30,8 млн тонн в рік (41,5 млрд куб м). Всього до 2030 року обсяг світового ринку ЗПГ виросте до 460 млн т (626 млрд куб. м) – такі дані приводив на СПГ-конгресі в березні 2016 р. віце-президент з комерційних питань Shell в Росії Дуглас Баклі.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: