В Україні змінили правила видачі посвідчень водія

Нововведення планується запровадити протягом півроку. 

Про це повідомляє прес-служба Головного сервісного центру МВС України.

Кабінет міністрів вніс зміни до ряду постанов, пов’язаних з порядком видачі посвідчень водія, підготовки водіїв, а також акредитацією автошкіл.

Зокрема, запроваджена відеофіксація іспитів зі знань правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами.

– Відтепер і під час складення практичного іспиту дії кандидата у водії та екзаменатора фіксуватимуться за допомогою обладнання, що встановлюватиметься в кожному екзаменаційному авто, – йдеться у повідомленні.

Неможливо буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний – в іншому.

До двох років скорочено термін чинності свідоцтва автошколи про закінчення навчання. А отримати або обміняти посвідчення водія неможливо без відмітки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу.

– У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з навчальними закладами з підготовки водіїв транспортних засобів запроваджено електронний обмін інформацією. Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних та практичних занять, а також транспортний засіб, на якому здійснюватиметься практичне заняття, – зазначають у сервісному центрі.

Таке нововведення покликане посилити контроль за організацією навчального процесу.

Нововведення, що стосуються діяльності автошкіл, передбачають:

– скасування необхідності придбання в територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів;

– передачу функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС за місцем знаходження закладів;

– спрощений механізм акредитації закладів, що належать до сфери управління Міністерства освіти та науки.

Також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, будуть допущені до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Зазначимо, що на сайті Головного сервісного центру МВС можна підготовуватися до теоретичної частини іспиту з ПДР завдяки безкоштовному онлайн-тренажеру. Він є ідентичним до іспиту, що складається в сервісному центрі МВС. Також  на сайті можна завантажити повний перелік питань з ПДР та варіанти відповідей на них.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Що ж повинно було случиться,щоб прийняли таку постанову?))))

2019-04-07
Дмитро
Відповіcти
0

Оце пресувать почнуть. Тепер так просто не получать права.

2019-04-07
Ганна
Відповіcти
0

На шо це має вплинути? Що не купуватимуть права?

2019-04-07
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: