В Україні з’являться нові медичні професії

В Україні з’являться лікарі фізичної та медичної реабілітації, ерготерапевти, фізичні терапевти, а також їхні асистенти. У минулому залишаться методи реабілітації, які не мають доведеної ефективності — електроди і струм по тілу пацієнта, парафінотерапія, компреси або ванни з глиною. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

В Україні з’являться такі професії:

— лікар фізичної та медичної реабілітації;

— фізичний терапевт;

— ерготерапевт;

— асистент фізичного терапевта;

— асистент ерготерапевта.

Такі зміни до наказу від 28 жовтня 2002 року № 385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад, посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою, посад професіоналів в області охорони здоров’я і посад фахівців в області охорони здоров’я в закладах охорони здоров’я» зареєстрували в Міністерстві юстиції України.

У МОЗ зазначають, що це допоможе сформувати мультидисциплінарні реабілітаційні команди і продовжити впровадження в Україні доказової реабілітації.

Медична реабілітація входить в програму медичних гарантій відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

У чому полягає робота нових фахівців

Мета фахівців — усунути обмеження діяльності внаслідок захворювання або травми за допомогою комплексу фізичних вправ і інших доказових методів.

1. Лікар фізичної і реабілітаційної медицини

Він очолює реабілітаційний процес. Він організовує і координує виконання повного реабілітаційного циклу:

  • медичне і реабілітаційне обстеження;
  • встановлення реабілітаційних цілей;
  • визначення реабілітаційних втручань, необхідних для досягнення цих цілей;
  • визначення членів мультидисциплінарної реабілітаційної команди, які будуть проводити ці втручання;
  • проведення реабілітаційних втручань;
  • контроль ефективності реабілітаційних втручань відповідно до встановлених цілей;
  • подальше коректування індивідуальної програми реабілітації.

2. Фізичні терапевти

Вони займаються визначенням і максимальним поліпшенням якості життя і рухового потенціалу людини в процесі розвитку, профілактики, лікування/втручання, реабілітації. Ці сфери охоплюють фізичний, психологічний, емоційний і соціальний аспекти.

3. Ерготерапевти

Професіонали займаються не тільки відновленням втрачених або обмежених функцій руху і координації, а й заново вчать людину жити в нових для неї умовах. Вони допомагають пацієнтам досягти максимальної самостійності і незалежності в побуті. Їхня робота також полягає в тому, щоб в кінцевому результаті пацієнти змогли доглядати за собою, працювати, розважатися, освоювати нові хобі та спілкуватися.

До складу мультидисциплінарної команди з реабілітації повинні входити психолог, соціальний працівник, медсестра/медбрат, мовної терапевт та інші фахівці за потреби.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Це будь перевчати чи це взагалі нові професії і курсів тут замало?

2019-05-25
Тіна
Відповіcти
0

Скліьки нових перспективі відкривається як для майбутніх пацієнтів та працівників.

2019-05-25
Люся
Відповіcти
0

Таи нравиться мені ця реформа,стільки новоовведень…

2019-05-25
Лола
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: