В Україні вперше зареєстрували сучасний протитуберкульозний препарат

3

В Україні вперше зареєстровано сучасний протитуберкульозний препарат деламанід (Deltyba). 

В Україні вперше зареєстрували сучасний протитуберкульозний препарат

В Україні вперше зареєстрували сучасний протитуберкульозний препарат

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

«Деламанід критично важливий для комплексного лікування туберкульозу із розширеною резистентністю. За даними 2015 р., результати лікування пацієнтів із розширеною резистентністю до протитуберкульозних препаратів в Україні не перевершили 36,7%. Передусім тому, що неможливо дібрати схему лікування із щонайменше чотирма протитуберкульозними препаратами«, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, препарат має кілька переваг над іншими протитуберкульозними засобами. Зокрема, його використання безпечне для пацієнтів з ВІЛ, які отримують АРТ, і дітей з шести років. Він не має перехресної стійкості з будь-яким іншим протитуберкульозним препаратом, а також може застосовуватися для профілактичного лікування ТБ у контактних із хворим на лікарсько-стійкий туберкульоз із стійкістю до протитуберкульозних препаратів групи фторхінолонів.

Застосування деламаніду дає пацієнтам із розширеною резистентністю справжній шанс на одужання, а отже і на життя. Реєстрація деламаніду відбулася, зокрема, через зміну японською компанією-виробником Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd. дистриб’ютора. До вирішення цього питання були залучені всі зацікавлені сторони з боку як державного, так і недержавного секторів. Наразі власником маркетингової реєстрації для торгової форми деламаніду в Україні є німецька компанія R-Pharm Germany GmbH.

У рамках державних закупівель за кошти 2018 р. планується закупити близько 2 500 курсів деламаніду.

22 февраля 2019
21 февраля 2019