В Україні вперше на 100% будуть забезпечені лікуванням хворі на рак крові, – МОЗ

0

У 2017 році Україна вперше зможе повністю покрити потребу у лікуванні для хворих на хронічний мієлолейкоз.

В Україні вперше на 100% будуть забезпечені лікуванням хворі на рак крові, - МОЗ

В Україні вперше на 100% будуть забезпечені лікуванням хворі на рак крові, – МОЗ

Про це повідомляє Урядовий портал.

Це стало можливим завдяки ефективності проведення закупівель міжнародними організаціями. ПРООН вдалося закупити Іматиніб – головний препарат для лікування хронічних мієлолейкозів – по наднизькій ціні. Економія бюджетних коштів склала 11 млн грн, на які організація вже провела дозакупівлі ліків. Обсяги закупівель дозволять забезпечити необхідним препаратом близько 1100 людей“, – йдеться у повідомленні.

– Здорова конкуренція на торгах і авторитет міжнародних організацій дають змогу закуповувати препарати за найвигіднішими цінами. І головне тут – не економія в грошах, а можливість забезпечити лікуванням більшу кількість пацієнтів. Рак крові – не єдине захворювання, для лікування якого вдалось закупити додаткові обсяги ліків. Завдяки заощадженням можна буде пролікувати більше пацієнтів, хворих на мукополісахаридоз, хворобу Гоше, легеневу гіпертензію. Це тільки ті програми, за якими вже закуплено додаткові ліки. Ще ряд програм чекає на затвердження обсягів додаткових закупівель. Міністерство буде й надалі докладати зусиль, аби якнайбільше пацієнтів отримали необхідні препарати.

 Уляна Супрунв.о. міністра охорони здоров’я

Раніше держфінансування дозволяло охопити лікуванням до 35-50% від потреби хворих на мієлолейкоз, які приймають Іматиніб.

У свою чергу, Іван Зеленський, директор Благодійного Фонду “Крапля крові”, зазначає, що через відсутність єдиного реєстру пацієнтів, не всіх хворих враховано під час прорахунку потреби. Та висловив сподівання на найскоріше повноцінне впровадження електронної системи E-health, адже вона дозволить створити повноцінний облік пацієнтів та точніше вирахувати потребу в препараті.

Раніше повідомлялося, що Україна отримала 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну та 200 доз імуноглобуліну проти правця.

22 липня 2018
21 липня 2018