В Україні вакцини від кору стали безкоштовними для пацієнтів будь-якого віку

Раніше отримати безкоштовну вакцину могли лише дорослі до 30 років, які контактували із хворими, а також лікарі. Тепер для безкоштовної вакцинації від кору, паротиту та краснухи більше немає вікових обмежень. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

З січня цього року в Україні, за даними МОЗ, на кір захворіли вже 45 тисяч чоловік. Найефективнішим методом боротьби із захворюванням вважається вакцинація, тому у Міністерстві вирішили скасувати вікові обмеження для безкоштовної вакцини. Як стверджують спеціалісти, дорослій людині достатньо одного щеплення для вироблення імунітету.

Безкоштовна вакцина гарантована всім, хто:

  • Контактував із хворим (бажано зробити щеплення впродовж трьох діб);
  • Не хворів на кір і не має довідок у медичній карті про те, що їх колись робили;
  • За результатами аналізів спеціальних антитіл не має імунітету до кору.

Як і раніше, безоплатною залишається вакцинація за Календарем щеплень. Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, у якому пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа безкоштовно вакцинуватимуть також приватні медзаклади та лікарі-ФОПи, які підписали договір із НСЗУ.

Кожен пацієнт може перевірити наявність вакцин в області онлайн у таблиці за цим посиланням. У випадку, якщо лікар закладу відмовляє вам у вакцинації, слід звернутися до головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалося, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я. Як підготуватися до вакцинації, що потрібно знати і які права на профілактичні щеплення має пацієнт, можна дізнатися тут.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А вони були платними. Як частот треба вакцинуваться?

2019-05-14
Вєра
Відповіcти
0

А чого можуть відмовить?

2019-05-14
Оксана
Відповіcти
0

Такі страшні фото….аж хочеться привиться(

2019-05-14
Соня
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: