В Україні впроваджують систему обміну даними між держустановами

Зовсім скоро українцям не потрібно буде стояти у чергах за документами, аби потім віднести їх до іншої держустанови, адже дані між держорганами передаватиме спеціалізована система «Трембіта».

В Україні тестують систему електронного документообігу між держустановами

Система електронної взаємодії «Трембіта» почала працювати 22 травня, проте наразі лише в тестовому режимі. Система призначена для передачі даних між держорганами без участі людини. Тобто при її використанні стає непотрібною присутність громадян, котрі раніше отримували документи та несли їх до іншого держоргану. Про запуск системи повідомили у Державному агентстві з питань електронного урядування.

— Масштабне впровадження «Трембіти» дає початок невідворотним змінам у взаємодії між державними органами та взаємодії бізнесу і громадян з державою. Адже це — швидкість і прозорість державних процесів, що виливається в економію часу та раціональне використання бюджетних коштів, — заявив голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко.

Наразі триває промислове впровадження системи. Перший автоматичний обмін даними за допомогою системи «Трембіта» здійснений між Національною службою здоров’я (НСЗУ) і Державною службою з питань лікарських засобів і контролю за наркотиками (Держлікслужбою). Це дозволить проводити більше мільйона перевірок даних щомісяця.

— Всі процеси переведені в електронну систему охорони здоров’я. Це забезпечує прозоре, раціональне і контрольоване використання бюджетних коштів. Автоматичний обмін даними між нами та Держлікслужбою є важливою частиною цього процесу, — розповів керівник НСЗУ Олег Петренко.

Додатково зазначається, що електронний документообіг між установами дозволить перевіряти законність отримання аптечними установами відшкодування з державного бюджету за відпущені ліки громадянам в рамках програми. Предметом перевірки є ліцензія на здійснення діяльності з реалізації лікарських засобів.

— Такі перевірки забезпечують впевненість у тому, що лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» відпускають тільки ті аптечні заклади, які мають діючу ліцензію. Відповідно, відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок коштів державного бюджету отримують ті аптеки, які працюють на законних підставах, — додав він.

Завначимо, ця система не є повністю української — у жовтні 2017 року Естонія передала Державному агентству з питань електронного урядування власну розробку — систему X-Road.  Українська версія отримала назву «Трембіта», але її адаптували до українських потреб, враховуючи державні стандарти до захисту інформації.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Да, назва прямо українська-українська. А чого ж саме трембіта?)

2019-05-24
Оксана
Відповіcти
0

А як же ми будемо жити без черг?)

2019-05-24
Срня
Відповіcти
0

Це ж буде набагато зручніше всім.

2019-05-24
Даринка
Відповіcти
0

Супер!!! Давно пора зробить це. У наш час, стояти в чергах нема часу.

2019-05-24
Ігор
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: