В Україні створили Державну службу якості освіти

Кабмін прийняв рішення створити Державну службу якості освіти України (ДСЯО).

В Україні створили Державну службу якості освіти

В Україні створили Державну службу якості освіти

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що ДСЯО матиме ширші повноваження, ніж Державна інспекція навчальних закладів (ДІНЗ), а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення. Мета служби – оцінити якість освітньої діяльності закладу освіти, виробити рекомендації щодо її підвищення та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також привести освітній та управлінський процеси у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.

– Держслужба якості має бути ідеологічно новою структурою. Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, «державний нагляд» має перетворитися на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти. Крім того, Законом передбачено, що Держслужба отримує повноваження звертатися до судів з позовами про зобов’язання органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою усунути порушення та виконати вимоги законодавства в сфері освіти. Це має суттєво доповнити механізми забезпечення законності в управлінні школами і захисту їх інтересів.

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки заявило, що діти зі шкіл-інтернатів мають обов’язково ходити до загальноосвітньої школи.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: