В Україні стало можливим замовити номерні знаки онлайн

В Україні послуга з отримання індивідуального номерного знаку (ІНЗ) стала повністю електронною. 

Про це повідомили в прес-службі Державного агентства з питань електронного урядування України.

З 24 квітня українці отримали можливість замовити онлайн індивідуальний номерний знак, оплативши його виготовлення, не виходячи з дому, через електронний кабінет водія.

Забрати готовий номерний знак водій зможе в зручному за розташуванням відділенні “Нової пошти”, яке він самостійно обирає під час замовлення. Повідомляється, що вартість послуги доставки фіксована – 500 грн.

– Переведення послуги в онлайн-площину дозволить державі спростувати міфи, пов’язані з отриманням ІНЗ, зробить послугу більш популярною та знищить будь-які корупційні ризики. У майбутньому планується запуск повноцінної прозорої системи замовлення усіх державних номерних знаків через електронний кабінет водія, що матиме ще більший антикорупційний ефект, – говорять у прес-службі.

Для того, щоб скористатися новою послугою, потрібно авторизуватися в електронному кабінеті водія. Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Доступ до е-Кабінету здійснюється за допомогою електронного підпису, BankID або MobileID. У розділі «Замовлення ІНЗ» потрібно підібрати індивідуальний номерний знак, перевіривши його унікальність та зовнішній вигляд.

Якщо введений номер ще ніким не зайнятий, система автоматично розрахує вартість замовлення індивідуального номерного знаку. На цьому етапі користувач може обрати один серед двох можливих способів отримання ІНЗ: доставка у відділення «Нової пошти» або можливість самостійно забрати виготовлені номери у Головному сервісному центрі МВС у Києві (безкоштовно).

Наступний етап — автоматичне формування заяви на отримання ІНЗ, яку користувач повинен підписати за допомогою власного кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Завершенням процесу отримання послуги є оплата знаку.

Зазначимо, що ще зовсім недавно у процесі замовлення номерів автовласники були змушені щонайменше тричі звертатись до Головного чи територіального сервісного центру МВС: уперше – щоб перевірити, чи вільний конкретний номерний знак, вдруге – щоб замовити виготовлення та підписати макет ІНЗ, і втретє – щоб забрати готовий знак.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А як же зміни в технічному паспорті автомобіля?😅

2019-04-25
Руслан Лисанець
Відповіcти
1

Клас,без очередєй,затрат робочого врємєні. Нрмально придумали.

2019-04-24
Вовка
Відповіcти
0

Скоро почнемо їсти онлайн))))До чого техніка дійшла!!!!Але це ж і справді полегшить життя автомобілістам.

2019-04-24
Поліна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: