В Україні планують створити єдиний реєстр бджолярів

1

Створення єдиного реєстру пасічників дасть змогу активніше залучати інвестиції для розбудови бджільництва, сприятиме створенню кооперативів із переробки продукції та допоможе пасічникам виробляти безпечну та якісну продукцію.

В Україні планують створити єдиний реєстр бджолярів. Фото: http://lisvisnyk.at.ua

В Україні планують створити єдиний реєстр бджолярів. Фото: http://lisvisnyk.at.ua

Про це повідомляє Держпродспоживслужба України.

Зазначається також, що даний реєстр дозволить координувати співпрацю бджолярів та сільгоспвиробників, зокрема, щодо уникнення загибелі бджіл під час обробки полів та садів пестицидами. Передбачається, що кожній пасіці та вулику буде присвоєно номер, щоб мати можливість прослідкувати за походженням сировини та товару.

У свою чергу, пасічник з багаторічним стажем та керівник ГО “Бджола і людина” Юрій Сенчук вважає, що “жодної проблеми цей реєстр не вирішить, а додаткові проблеми пасічникам створить обов’язково”:

– Як на мою думку, набагато було б логічніше, простіше і корисніше запровадити суцільну паспортизацію пасічників. Тобто, кожен пасічник повинен мати паспорт на свою пасіку. Це, в першу чергу, потрібно пасічникам, а вже потім державі, а реєстр потрібен тільки державі. Наша вся пасічницька спільнота, я більш ніж впевнений, буде проти запровадження цього реєстру.

За його словами, надходження нових інвестицій, як обіцяють автори цього реєстру, жодним чином не пов’язано з його запровадженням.

Юрій Сенчук

Юрій Сенчук

Читайте також: #Успішні люди у звичайних професіях: пасічник Юрій Сенчук

17 липня 2018