В Україні планують створити національнy гарячу лінію емоційної підтримки

МОЗ у партнерстві з громадськими організаціями, що працюють у сфері психічного здоров’я, ініціює проект «Лінія життя. Україна».

Графік телефонних ліній в органах виконавчої влади Полтави на жовтень 2017 року

В Україні планують створити національнy гарячу лінію емоційної підтримки

Про це повідомляє прес-служба міністерства. Суть лінії – створення національної телефонної гарячої лінії для емоційної підтримки українців та запобігання самогубству.

– Самогубство – це трагедія, яка стосується не лише однієї людини, а й рідних і усього народу. Формуючи розуміння проблем цих людей та налаштованість їм допомогти, можна реально запобігти самогубству. Я дуже вдячна громадським організаціям, які сьогодні працюють разом задля порятунку українців», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Проект очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації «LifelineAustralia» – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

– Робота, яку проводять неурядові організації в Україні у сфері психічного здоров’я, надихає. Важливо так само мати лідерство в цьому питанні самого міністра. Важливо також, що у нас є спільне бачення проблеми і шляхів її подолання: представники неурядових організацій погоджуються, що для підтримки більшої кількості людей потрібен комплексний підхід на національному рівні, – підсумував результати зустрічей з ключовими неурядовими організаціями Піт Шмігель, українець за походженням.

Планується, що гаряча лінія буде складатися з таких елементів: робота в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), безкоштовні дзвінки, анонімність, максимальна емпатія до клієнта, ґрунтовне навчання персоналу і створення єдиної національної системи з одним контактним номером.

Читайте також: Депресія отримує мало уваги, співчуття в Україні

Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними співтовариствами щодо можливих форм підтримки.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: