В Україні перерахували пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи проводить перерахунок пенсій.

В Україні перерахували пенсії працюючим пенсіонерам

В Україні перерахували пенсії працюючим пенсіонерам

Перерахунок буде проводитися за певних умов, а саме: особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку. Про це повідомила директор департаменту пенсійного забезпечення Фонду Олена Охріменко, передає прес-служба пенсійного фонду України.

Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки. Тобто через кожні два роки людина має право звернутись за перерахунком. Для того, щоб не було таких звернень, автоматично вибрано людей, які мають стаж, мають заробітну плату, і проведено перерахунок.

Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії по стажу і по заробітній платі. Дивлячись як доцільніше, оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалась і, звичайно, діяла понижаючи на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівцями Фонду обирається саме більш оптимальний варіант розрахунку: або це розрахунок по стажу і заробітній платі, або лише по стажу.

– Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад: пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилась і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяців страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок проводиться лише по страховому стажу, – зазначила Олена Охріменко.

Автоматичний перерахунок спростовує процедуру, оскільки не потрібно звертатись із заявою до органів Фонду. Окрім заяви не подається більше ніяких документів, всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

мені перерахунок було 1.05.2017 року, коли мені буде здійснено перерахунок по новим правилоам

2018-04-26
юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: