В Україні пенсіонери отримають електронні посвідчення

Державний «Ощадбанк» згідно з постановою уряду від 14 березня 2016 року №167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України» з 1 серпня починає виготовлення електронних пенсійних посвідчень (ЕПП) і обмін існуючих платіжних карток на такі карти. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

TthNEutiZMk

При цьому виготовлення ЕПП здійснюється в разі звернення клієнта на безкоштовній основі. Неотримання ЕПП не призведе до неотримання пенсії.

Для отримання ЕПП пенсіонерам – необхідно звернутися до Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання і написати заяву на виготовлення ЕПП, а через місяць після подачі заяви звернутися до відділення «Ощадбанку», зазначеного пенсіонером у заяві на виготовлення ЕПП, укласти з «Ощадбанком» договір, отримати ЕПП і активувати його в касі «Ощадбанку».

Як наголошується у повідомленні, «Ощадбанк» уже отримав інформацію від Пенсійного фонду про подані заяви на виготовлення ЕПП, процедуру їх виготовлення розпочато, і через 30 днів перші клієнти зможуть отримати ЕПП у відділеннях «Ощадбанку».

Прес-служба міністерства також повідомила, що протягом першого року терміну дії ЕПП пенсіонерам кожні шість місяців потрібно звертатися до відділення «Ощадбанку», в якому отримано ЕПП, для обов’язкової фізичної ідентифікації. Протягом другого та третього року терміну дії ЕПП потрібно звертатися в те ж відділення «Ощадбанку» раз на рік.

Нагадуємо, що з 1 липня 2016 року виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється тільки через відділення «Ощадбанку».

Володимир Тараторін

начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін

Про це під час прес-конференції сказав начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін і перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в короткі терміни планує ввести зміни до механізму здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО), щоб зменшити кількість шахрайств та протиправних дій під час виплати пенсій та соціальних допомог. На даний час в області пенсію отримують 15,8 тисяч вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №167, з 1 липня виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватись виключно через відділення Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України». У зв’язку з цим, переселенці мають звернутись до відділення «Ощадбанку» і до органу Пенсійного фонду, щоб відкрити рахунок і оформити платіжні картки, які одночасно будуть пенсійним посвідченням. Це стосується тих ВПО, які на даний момент не мають рахунку в «Ощадбанку».

– Зокрема, 8 червня Кабмін прийняв нову постанову, яка скасовує необхідністьштампів Державної міграційної служби у документах вимушених переселенців про проживання на підконтрольній території, – додав начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін.

Повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання, ведення відповідного реєстру територіальної громади надаються органам місцевого самоврядування.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: