В Україні автоматично зважуватимуть вантажівки

Міністр інфраструктури Володимир Омелян сказав, що в Україні запровадять автоматичну систему зважування в русі «Weight-in-Motion». Про це повідомляє «Укрінформ«.

В Україні автоматично зважуватимуть вантажівки

В Україні автоматично зважуватимуть вантажівки

– Проект розроблений спільними зусиллями Міністерства інфраструктури, Світового банку, «Укравтодору». Комплекси зважування в русі, яких збудуємо 10 одиниць, виявлятимуть серед потоку перевантажені вантажівки і передаватимуть інформацію про них інспекторам Укртрансбезпеки, – зазначив він.

Омелян додав, що у разі підтвердження порушення воно документується, і накладаються відповідні санкції.

Директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко повідомила, що Державне агентство автомобільних доріг України вже оголосило тендер на проектування, постачання і монтаж шести майданчиків зважування у русі.

– В Україні давно вкорінилася практика, коли вантажівка їде по дорозі із навантаженням на вісь у 2-5 разів більше відповідної норми. Це вкрай негативно відображається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховане на таку вагу. При цьому вантажні комплекси – поширена практика в США та країнах Європи. Там будь-яка машина, що перевищує допустимі показники ваги, просто не вийде у рейс. Водій та власник фури не поїдуть через ризик отримати величезні штрафи. В Україні це зазвичай сходить перевізникам із рук. Тому майданчики зважування у русі допоможуть зробити пересування таких машин фактично неможливим. Як наслідок, ми оберігатимемо дороги від передчасного руйнування, – розповіла Криворучко.

Для встановлення шести майданчиків зважування у русі «Укравтодор» планує використати частину коштів кредиту Світового банку в рамках впровадження Проекту розвитку дорожньої галузі (RSDP) та Пілотного проекту із впровадження системи зважування в русі (WIM). Вантажні комплекси встановлять на під’їздах до Києва на трасах Київ – Ковель, Київ – Чоп, Київ – Довжанський, Київ – Чернігів – Нові Яриловичі та Київ – Одеса.

Криворучко наголосила, що для того, аби претендувати на перемогу в торгах, потенційний виконавець має показати середньорічний будівельний обіг від 10 млн доларів США, мати досвід встановлення подібних комплексів, надати відповідні фінансові гарантії та відповідати цілому ряду інших вимог.

Планується, що система буде встановлена упродовж терміну від чотирьох до восьми місяців.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: