В Полтаві вшанували пам’ять загиблих воїнів

0

14 жовтня о 9:30 на Алеї Слави Центрального міського кладовища міста Полтави відбулося покладання квітів до могил загиблих учасників антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, хвилина мовчання та панахида за загиблими воїнами.

M_SLOzhKjRY

Сьогодні, аби вшанувати героїзм захисників України, сотні полтавців зібралися на Алеї Слави Центрального міського кладовища. На заході були присутні голова Полтавської обласної ради Ворона Петро Васильович, заступник міського голови Порохня Світлана Казимирівна, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та родичі загиблих.

Захід розпочався із гімну України. Після цього хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих у зоні проведення АТО.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відспівав панахиду за всіми померлими воїнами.

– Наш народ прийняв Пресвяту Богородицю, як свою покровительку. За церковним переданням є кілька міст над якими особлива Божа благодать та особливий покров Пресвятої Богородиці. Одним з цих міст у цьому світі – це наша столиця, наша держава, наш український народ. – говорить архієпископ Федір. – Споконвіку ми прагнули до свободи, за це й страждали. Немає, напевне, серед європейських народів народу, який страждав би більше, ніж український. Ми любимо свободу. Ми готові відстоювати її ціною власного життя. Я вірю, що Господь по особливому благоволить до наших воїнів. І ми молимося, щоб Господь простив їм гріхи, бо вони люди такі ж як і ми. Вони мали свої недоліки, але зробили свій життєвий вибір. Вони виконали свій військовий, громадянський та християнський обов’язок до кінця. Тому ми віримо, що їхні душі в царстві небесному.

Після цього, розпочалося  нагородження воїнів. Нагородження ініціювала громадська організація “Асоціація учасників та ветеранів АТО Полтавщини”, керівником якої є Ямщиков Вадим.  Від  якої і було подано листа до Петра Васильовича Ворони з проханням передати нагороди родинам героїв.

– Вшанування пам’яті наших земляків, які полягли, захищаючи державний суверентет та територіальну цілісність  нашої країни є нашим прямим обов’язком. Тому наша громадська організація ініціювала нагородження родин загиблих полтавців нагрудними знаками. Ми усвідомлюємо, що  це лише знак пошани, але, на жаль, ми не  зможемо повернути синів, батьків та чоловіків їхнім родинам, – розповів Вадим Ямщиков.

Нагрудним знаком Полтавської обласної ради «за вірність народу України» І ступеню нагородили:

  • Капітана Біліченко Геннадія Васильовича, співробітника управління СБУ Полтавської області (посмертно);
  • Старшину міліції Боняківського Валерія Євгеновича, бійця добровольчого українського корпусу батальйону міліції «Дніпро» (посмертно);
  • Рядового Горячевського Олександра Олександровича, бійця шостого батальйону патрульної міліції особливого призначення «Шахтарськ» (посмертно);
  • Солдата Гречко Дмитра Миколайовича, бійця 15-го батальйону, 128-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України (посмертно);

Загалом, відзнаками нагородили 14 воїнів.

Наостанок, загиблих воїнів вшанували покладанням квітів до їх могил.

Катерина Шевелєва

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018