Ужгородець розповів полтавцям про 100 способів контрабанди

0

100 способів контрабанди – саме так почали називати новий романи українського письменника після чергової написаної на неї рецензії.

????????????????????????????????????

9 листопада до Полтави  уперше завітав український письменник Андрій Любка зі своїм новим романом – «Карбід». Об 11:00 він давав прес-конференцію у прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини», де розповів про свою нову книгу «Карбід» та причини, які привели його на схід України.

Тур проходить у рамках проекту Міжнародної літературної корпорації  MERIDIAN CZERNOWITZ і Міжнародного фонду «Відродження», який носить назву «Мережа».

Це вже десята презентація у рамках всеукраїнського туру, який охоплює майже тридцять міст України. Андрій Любка вже відвідав Київ, Черкаси, Кіровоград, Кременчук, сьогодні доїхав й до Полтави, де розповів про стереотипи, кордони та 100 способів української контрабанди.

Все почалося три роки тому в Ужгороді, коли було викрито потаємний тунель довжиною 700 метрів. Як виявилося, він використовувався для контрабанди і був найбільшим чудом техніки в місцевому розумінні. Оскільки там були прокладені всі комунікації (рейки, їздив маленький потяг з вагонетками). І саме тоді, три роки тому, згадана подія дала перший імпульс вигадати сюжет «Кандід» для мене, – розповів письменник.

«Карбід» – це авантюрна розповідь про головного героя. Це роман, дія якого розгортається у  2015 році, і закінчується 24 серпня 2015 року. Сюжет зав’язаний навколо ідеї побудувати транскордонний тунель, оскільки, скажімо, Ужгород, місто в якому живе письменник, розташоване просто на кордоні.

Головний герой вигадує побудувати транскордонний тунель, таким чином відкрити українцям другу Європу. Після Євромайдану, після російської агресії, нам не дали візу, не відкрили кордони – і він вирішує  таким чином справедливість настане, – говорить Андрій Любка.

Як зазначив письменник, проект «Мережа» покликаний збудувати інфраструктуру для сучасної української літератури, познайомити читачів у різних містах, куди не часто зазирають письменники.

Я хотів би побачити Україну такою, яка вона є насправді. Я погодився на цей тур саме з цією метою. Ніколи не був не лише в Сєверодонецьку, а й у Херсоні.  Чи є насправді Херсон – не ясно, можливо це просто крапка на мапі.

Після перестрілки, що відбулася в Мукачеві на контрабанду в Україні, почали звертати багато уваги, і тому у перші рецензії, що говорили про книги, анонсували її як 100 способів контрабанди.

Сама ж презентація роману Андрія Любки «Карбід» відбудеться 9 листопада о 19:00 в арт-пабі «Хмільний Бик». Після Полтави письменник попрямує на схід, у прифронтові території.

Олена Костиря

17 липня 2018
16 липня 2018