“Успішні люди у звичайних професіях”: Катя Лисенко та її вітражі

Художниця Катерина Лисенко вже три роки робить вітражі у техніці Тіффані.

У такий спосіб виготовляє світильники, флораріуми, прикраси та ікони.

Флораріуми

Флораріуми

Мріє створити справжній церковний вітраж. Каже, як майстер уже готова до такої творчої, складної та відповідальної роботи. І, схоже, така можливість у неї скоро з’явиться.

Луїс Комфорт Тіффані ( 18 лютого 1848 — 17 січня 1933) — американський художник і дизайнер, виразник модерну в декоративно-ужитковому мистецтві. Міжнародне визнання здобув вишуканими художніми виробами з кольорового скла (вітражі, абажури, біжутерія), кераміки, коштовних каменів, емалей, металів. Його особливий стиль – вітражі насичених кольорів з пейзажами та природними мотивами, без грубих прямих кутів та ліній. Сьогодні вироби Тіффані прикрашають храми, а його колекція вітражів та ювелірних виробів зберігається у Нью-Йорку у музеї «Метрополітен».

Луї Тіффані створив новий напрям у вітражній техніці. Свинцеві прути, які тррадиційно використовувалися для з’єднання скла, здавалися йому занадто грубими. Тому Тіффані почав скріплювати шматочки кольорового скла не свинцем, а мідними смужками, які склеював бджолиними воском, а потім – оловом.

Тож у нього з’явилася можливість з’єднувати навіть дрібні шматочки скла та створювати вишукані, легкі вироби будь-яких форм, у тому числі, і криволінійних. Нарешті з’явилася можливість використовувати скло найрізноманітніших форм та створювати складні об’ємні, круглі та овільні форми.

Вітражі від Тіффані – це ще й колір. Дизайнер винайшов особливий вид скла «fabril» (те, що наче пломенить). Фірмовим згнаком майстра можна вважати також скло з металевим глянцем. Його почали виготовляти ще до Тіффані, але відомим воно стало, коли дизайнер почав використовувати його у своїх роботах.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Какая умничка!

2017-02-21
Yuriy
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: