“Успішні люди у звичайних професіях”: Катя Лисенко та її вітражі
Художниця Катерина Лисенко вже три роки робить вітражі у техніці Тіффані.
У такий спосіб виготовляє світильники, флораріуми, прикраси та ікони.

Флораріуми
Мріє створити справжній церковний вітраж. Каже, як майстер уже готова до такої творчої, складної та відповідальної роботи. І, схоже, така можливість у неї скоро з’явиться.
Луїс Комфорт Тіффані ( 18 лютого 1848 — 17 січня 1933) — американський художник і дизайнер, виразник модерну в декоративно-ужитковому мистецтві. Міжнародне визнання здобув вишуканими художніми виробами з кольорового скла (вітражі, абажури, біжутерія), кераміки, коштовних каменів, емалей, металів. Його особливий стиль – вітражі насичених кольорів з пейзажами та природними мотивами, без грубих прямих кутів та ліній. Сьогодні вироби Тіффані прикрашають храми, а його колекція вітражів та ювелірних виробів зберігається у Нью-Йорку у музеї «Метрополітен».
Луї Тіффані створив новий напрям у вітражній техніці. Свинцеві прути, які тррадиційно використовувалися для з’єднання скла, здавалися йому занадто грубими. Тому Тіффані почав скріплювати шматочки кольорового скла не свинцем, а мідними смужками, які склеював бджолиними воском, а потім – оловом.
Тож у нього з’явилася можливість з’єднувати навіть дрібні шматочки скла та створювати вишукані, легкі вироби будь-яких форм, у тому числі, і криволінійних. Нарешті з’явилася можливість використовувати скло найрізноманітніших форм та створювати складні об’ємні, круглі та овільні форми.
Вітражі від Тіффані – це ще й колір. Дизайнер винайшов особливий вид скла «fabril» (те, що наче пломенить). Фірмовим згнаком майстра можна вважати також скло з металевим глянцем. Його почали виготовляти ще до Тіффані, але відомим воно стало, коли дизайнер почав використовувати його у своїх роботах.
1 Коментар
Какая умничка!