Успішні люди у звичайних професіях: керівник проекту «Синя птаха» Наталія Рудько

3

Своє багаторічне захоплення вишивкою Наталія Рудько перетворила на щось більше, ніж просто домашнє хобі. Вона придумала проект «Синя птаха», який об’єднав майстрів хенд-мейду у Полтаві. Став для них майданчиком самовираження і натхнення, можливістю заробити гроші на власному таланті. А  ще – платформою креативних подарунків, теплих душевних презентів, цікавих ідей, які завжди кажуть більше, ніж просто слова.

Проект "Синя птаха"

Проект “Синя птаха”

Два з половиною роки тому Наталія Рудько познайомилася з Вірою, переселенкою з Донбасу. Сюди вона втекла від війни. Молода жінка щойно народила дитину і почувалася самотньою у незнайомому місті. Деякий час Віра жила у родині Рудьків. Щоб відволікти її від сумних думок – рідне Вірине місто Попасна якраз було під постійними обстрілами – Наталія запропонувала шити ляльок. Іграшки дуже добре вдавалися – то чому б не спробувати їх продати? Саме з Віри, говорить Наталія, і почався проект «Синя птаха».

– Моє хобі – це вишивка. Займаюся нею років з п’яти. Тато, навчаючись в аспірантурі, привозив мені перші схеми. Вони були зроблені на якійсь жахливій парусині, і мені навіть доводилося плоскогубцями витягувати голку, так мені хотілося вишити ту пташечку чи їжачка.

– Я працювала у різних сферах: журналістика, адміністративна робота, реклама. Потім вишивка стала не лише моїм хобі, а й роботою. Я відчувала брак матеріалів для творчості у нашому місті – і відкрила свій магазин.

–  «Синя птаха» – це ручна пташка, яка може здійснити маленькі мрії. Не обов’язково отримувати щастя від чогось великого. Можна бути щасливим і від простих речей.

–  Проект «Синя птаха» об’єднав близько 20 митців – великих і маленьких. Нам пропонують свої роботи як початківці, наприклад, клієнти нашого магазину, так і знані у місті митці.

Проект "Синя птаха"

Проект “Синя птаха”

– Люди приходять, бачать роботи інших майстрів – і пропонують свої. Нам це цікаво, бо пропонують у різних техніках. У нас є і декупаж, і вишивка, і плетіння, і шиті іграшки. Дуже великим попитом користувалися ялинкові прикраси. Проекти до свят – це взагалі щось особливе, казкове. Люди не вірять, що це можна зробити просто руками людей, звичайних з виду людей, яких вони бачать на вулицях.

– Наша «Синя птаха» популярна серед тих, хто хоче прикрасити своє свято. Жінки, наприклад, купують чоловікам роблені вручну краватки-метелики. Для піжамних вечірок часто купують авторські пов’язки. І, звісно, дуже популярні у нас ляльки. Бо всі вони зроблені з душею. Розумієш, ця людина дійсно вірить у казку. Ну як можна таке придумати: дати персонажу в руки маленьку машинку, або в кишеньку покласти мишку. І та мишка також, до найдрібніших деталей, зроблена руками. Звичайно, така теплота захоплює. Наші іграшки купляли навіть за кордон, у Сполучені Штати Америки.

– Для самих майстрів проект «Синя птаха» –  це, перш за все, натхнення. Коли вони бачать, як їхні роботи розлітаються, мов гарячі пиріжки, їм хочеться творити і творити. На жаль, вони не можуть на цьому багато заробити, бо ручна робота у нас цінується не дуже високо. Іноді люди дивляться і кажуть: «Ой, та це ж можна самому зробити». Але далі слів це не йде.

– Я маю кілька прикладів, коли «Синя птаха» підтримала наших майстрів. Ось наша майстриня-лялькарка. Перед Новим роком три її ляльки знайшли нових господарів у той же день, що вона їх принесла. Перед тим вона потрапила у складні обставини, але ця цікавість до її робіт дала їй такий поштовх, таке натхнення до творчості! А ти просто радієш, що людині допоміг.

– «Синя птаха» для мене – це можливість творити. Я – різнобічна людина, мені хочеться творити у різних техніках, але часу вистачає тільки на вишивання, іноді – на шиття. Проглядаючи стрічку Пінтерес – це ресурс для творчості хенд-мейд – ловлю себе на думці, що хочу зробити абсолютно все. Але на це немає ні часу, ні ресурсів. І коли до тебе приходять майстри, які уміють все це, ти розумієш: оце воно, воно збулося. Твоя роль – об’єднати різних майстрів і отримати від цього щастя і задоволення.

– У творчому проекті працювати цікаво і не складно. Коли майстер приносить свою роботу, тобі хочеться показати її всьому світові. Ти шукаєш гарну локацію, фотографуєш, оброблюєш, придумуєш цікавий текст – і виставляєш на сторінку. І потім отримуєш час слави: лайки, зацікавлення, визнання. Справді, цим потрібно жити.

(відео – Сергій Чорномаз, інфографіка – Тетяна Домненко)

14 серпня 2018
13 серпня 2018