#Успішні люди у звичайних професіях: ботанічна ілюстрація

4

“Поштовх до занять ботанічною ілюстрацією відчула в Одесі, коли там побачила абсолютно незвичні і невідомі для мене дерева. Це були катальпа і софора. Відчула бажання це замалювати, зафіксувати ці назви для себе. Тоді зрозуміла, що хочу малювати дерева, листочки, квіти”, – автор ботанічних ілюстрацій Вікторія Джаніс.

Ботанічна ілюстрація

Ботанічна ілюстрація

Художниця Вікторія Джаніс працює у рідкісному поки що для нас напрямку ботанічної ілюстрації. Архітектор за освітою, вона – завдяки цьому напрямку – заново віднайшла себе у мистецтві. Тепер, говорить, не відчуває жодних меж для самореалізації, адже її ілюстрації залюбки купують по всьому світу.

– Звичайно, використовую ту базу всю, якій я вчилася. Однак це лише один із можливих шляхів. Звісно, якщо я працюю у реалістичному стилі, то це все важливо і корисно. Але для творчої особистості – не завжди обов’язково. Може бути свій, особистий стиль.

Вікторія Джаніс

Вікторія Джаніс

– Після фешн-ілюстрації я взагалі рік чи два не малювала, була така певна криза, але потім якось все природньо “включилося”. Мені цікаво, бо зараз це новий напрямок, який в нас набирає обертів. А в світі ботанічна ілюстрація давно популярна. Там постійно відбуваються тематичні виставки, існують музеї, галереї, спільноти відповідні. А в Україні про це мало знали, і як окремий напрямок це лише зараз розвивається.

– Найбільше бажання малювати виникає навесні, після зимової паузи. Коли все починає пробуджуватися, розцвітати, і тоді лише встигай ухопити цю красу.

Вікторія Джаніс

Вікторія Джаніс

– Найбільшу цікавість викликають абсолютно нові рослини. Коли я ніколи раніше такого не бачила, то виникає велике бажання замалювати, зафіксувати. Потім дізнатися більше про цю рослину, зібрати якусь інформацію.

– Зараз багато можливостей друку. Це може бути найпростіше – якісь листівки, візитівки. Також – друк на одязі, на шпалерах, використання в рекламі, у книгодрукуванні, в журналах. З розвитком технологій можливості застосування збільшуються, і вже зараз можна продавати свої роботи у будь-яку країну світу. І це захоплює, насправді, бо коли займалася фешн-ілюстрацією, я не відчувала, як у подальшому може продовжуватися її життя. А з ботанічною ілюстрацією я бачу, що це корисно іще комусь, що ця робота може мати своє продовження.

Більше інформації – у нашому сюжеті:

(відео – Сергій Котелевець)

Коментувати

4 Коментарів
Іра
• 09:45 | 26 жовтня 2017

Тепер це один з найулюбленіших сюжетів!

Відповіcти
Джаніс
• 05:22 | 28 жовтня 2017

Дякую, Іра!

Дар`я
• 19:21 | 25 жовтня 2017

Завжди дивувалась людям, які мають хист до митецтва. ( по доброму)

Відповіcти
Джаніс
• 05:25 | 28 жовтня 2017

Приємність )

17 листопада 2017
16 листопада 2017