#Успішні люди у звичайних професіях: арт-куратор

Світлана Варвянська
11:07 | 10 липня 2018
1

“Куратор — це наче медіум, який налаштовує зв’язок між художником і глядачем, двома цими розірваними світами. Сучасне мистецтво звертає увагу на те, що стоїть за зовнішньою картинкою. Роль куратора у тому, щоб пояснити, з чого складається мистецтво, що треба змішати в одній “пробірці”, щоб це стало мистецтвом. Це складно, люди починають це не розуміти, критикувати. Тому ще одна роль куратора — це функція захисту. Для існування сучасного мистецтва у світі потрібні люди, які його зрозуміли, відчули і можуть пояснити всім”, — Антон Усанов.

Арт-куратор

Арт-куратор

Антон Усанов — арт-куратор галереї “Jump” у Полтаві. В університеті він вивчав філософію і завжди цікавився сучасним мистецтвом. Каже, робота арт-куратора у провінційному місті має свої особливості. Навіть суто технічні: не завжди можна виготовити, наприклад, фото-репродукції належної якості. Однак долати усі ці перешкоди — той виклик, на який хочеться відповісти.

У “Jump” проводять 6-7 виставок за попередньо складеним планом. Перерва між кожною — два-три тижні. Це дає можливість підготувати наступну експозицію якісно. Бо провали у якості тут собі не пробачають.

Попри те, що відкриття галереї сучасного мистецтва свого часу стало справжнім викликом для нашого міста, інтерес до нього у Полтаві зростає з року в рік, констатує Усанов. Про це свідчить все більша кількість відвідувачів виставок, все більша кількість учасників різноманітних івентів та мистецьких дискусій тут.

Іще один напрямок роботи — дослідницький. Часто він виливається не лише у виставки, а й у наукові статті, які допомагають осмислити певний період у полтавській арт-тусовці або відродити незаслужено забуті імена.

Більше про арт-ринок у Полтаві, будні та мрії арт-куратора та про те, звідки брати натхнення та енергію на нові проекти — у нашому інтерв’ю.

(відео — Іван Підгайний, дизайн — Тетяна Домненко).

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

“Успішні” – це завжди цікаво, цей випуск і твочий і наповнений) Дякую.

21:04 | 10 Липня 2018
Тетяна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: