Уряд вимагає від нацкомісії скасувати нову абонплату за газ

0

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив від імені Кабміну, заявивши, що уряд не підтримує збільшення абонплати за газ. Він попросив переглянути рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, яка встановила цю абонентську плату.

Гройсман про абонплату за газ

Уряд вимагає від нацкомісії скасувати нову абонплату за газ

Цю інформацію оприлюднено у відеозверненні прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, на його сторінці в Facebook.

 – Збільшення дійсно є і становить у середньому в розрахунках від 1,3 до 3 разів, особливо це стосується тих, хто живе у багатоквартирних будинках, – заявив прем’єр.

За його словами, щойно завершилася нарада, на якій розглядалося питання абонплати за газ, проводилися розрахунки і вивчалося, як це вплине на оплату за газ для українців.

 – Ні я, ні Уряд це категорично не підтримуємо. Я щойно мав розмову з представником комісії, яка встановила цю абонплату з 1 квітня. Хоча НКРЕ і не підпорядковується уряду і прем’єр-міністру, але я в понеділок направлю офіційне звернення. Вимагаю, щоб це рішення було переглянуто, – підсумував Гройсман.

Як писала «Економічна правда», відповідно до рішення комісії, з 1 квітня споживачам буде нараховуватися плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. В тариф будуть закладені витрати ПАТ “Укртрансгаз” на транспортування газу, що становить приблизно 23% в загальній структурі.

Відповідно до даних НКРЕКП, побутові споживачі будуть платити значно менше, ніж промислові. Для прикладу, населення платитиме ПАТ “Житомиргаз” 1,91 коп. за 1 кубометр на годину (без ПДВ), а промисловість уже 5,23 коп.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018