Уряд виділив 500 млн. грн. на «Доступні ліки» для українців

За програмою «Доступні ліки» пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Ліки

Ліки

Півмільярда гривень з державного бюджету у 2017 році передбачено на реімбурсацію – відшкодування вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Програма «Доступні ліки» запрацює вже 1 квітня 2017 року. Аптеки братимуть участь у ній винятково на добровільній основі.

Рецепт

Рецепт

Для пацієнта

Щоб отримати безкоштовні ліки, пацієнт має звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт. Потім – знайти аптеку з відповідною позначкою «Доступні ліки», пред’явити фармацевту рецепт та отримати їх безкоштовно або за незначну доплату.

Якщо ліки закінчилися, пацієнт, за власним вибором, може звернутися в іншу аптеку; почекати, доки вони з’являться у цій або ж обрати інший препарат від своєї хвороби, доплативши різницю.

Для лікаря

Лікар повинен виписати пацієнтові препарат, який відповідає його стану.

Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.

Держава компенсує повну вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно. Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату. Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

Наліпка на дверях аптеки, яка бере участь у програмі

Наліпка на дверях аптеки, яка бере участь у програмі

Навіщо це потрібно

У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки. В Україні наразі значна кількість лікарських засобів вартує щонайменше вдвічі дорожче, ніж у сусідніх європейських країнах. Нагадаємо, що відтепер в Україні граничну оптово-відпускну ціну розрахують, базуючись на медіанній ціні на лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Для лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню, МОЗ встановить максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15%.

Перелік міжнародниих непатентовані назв (діючих речовин), входять до програми реімбурсації

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведілол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol);

БРОНХІАЛЬНА АСТМА: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol);

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide)

Реєстр гранично-оптових цін на лікарські засоби можна переглянути тут.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: