Уряд України та ЮНІСЕФ закликають вакцинувати дітей від інфекційних захворювань

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) та ЮНІСЕФ підтвердили рішучість підвищити охоплення плановою імунізацією в Україні, закликаючи батьків та медичних працівників вакцинувати дітей, щоб забезпечити їхній захист від небезпечних захворювань, яким можна запобігти завдяки вакцинації.

Уряд України та ЮНІСЕФ закликають дітей від інфекційних захворювань

Уряд України та ЮНІСЕФ закликають дітей від інфекційних захворювань

Більшість дітей протягом кількох останніх років пропустили планову імунізацію, здебільшого через гостру нестачу поставок вакцин. Для вирішення цієї проблеми МОЗ об’єднало зусилля з міжнародними організаціями, і нині рятівні вакцини доступні в усіх регіонах України, повідомляє Полтавська облдержадміністрація.

– Хоча ми бачимо позитивну тенденцію до збільшення підтримки вакцинації – згідно з нашим останнім дослідженням, більше 74% батьків в Україні підтримують імунізацію в цілому, є батьки і медичні працівники, які противляться цьому. Ми також виявили, що більшість батьків приймають рішення про вакцинацію за порадою свого лікаря. Ми закликаємо батьків захистити своїх дітей, а медичних працівників – послуговуватися виключно доказовою медициною, коли вони консультують щодо вакцинації. Дезінформація про вакцини має серйозні наслідки.

Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні з нагоди Всесвітнього тижня імунізації

За даними МОЗ, за три перші місяці 2017 року 24% дітей віком до 1 року були повністю щеплені проти кору, 12,8% проти гепатиту В, 13,9% проти поліомієліту і 13,2% проти дифтерії, кашлюку та правця.

– Україна досі має неприйнятно низькі показники вакцинації. Як ми знаємо, вакцини рятують життя, і наша мета полягає в тому, щоб побачити, принаймні 95% всіх дітей в Україні вакцинованими. Працюючи з нашими партнерами, батьками, медичними працівниками – і ЗМІ – ми впевнені, ця мета може бути досягнута.

Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я

– Канада мала честь допомогти відновити масову вакцинацію дітей в Україні через наш внесок у розмірі трьох мільйонів доларів. Я радий бачити, що Міністерство охорони здоров’я України підхопило естафету і закупило і розподілило повний спектр дитячих вакцин медичними установами по всій країні.

Роман Ващук, Посол Канади в Україні

Всього 46% дітей в Україні були у 2016 році щеплені від хвороб, які можна попередити завдяки вакцинації.

– Страх перед побічними реакціями не повинен зупиняти батьків перед захистом своїх дітей від смертельних хвороб. Тоді як сильні реакції вкрай рідкісні для більшості вакцин, ризик серйозних ускладнень від хвороби, який можна було б запобігти за допомогою вакцинації, набагато вищий.

Уляна Супрун

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: