Уряд працює над порядком нарахування стипендій

Костянтин Калюжний
14:12 | 29 грудня 2016
0

За дорученням Прем’єр-міністра України напрацьовується алгоритм нарахування стипендій студентам ВНЗ. У обговоренні питання розподілу стипендій взяли участь Міністр соціальної політики Андрій Рева, Перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, керівники структурних підрозділів МОН та представники студентської спільноти.

Уряд працює над порядком нарахування стипендій

Уряд працює над порядком нарахування стипендій

Під час зустрічі зі студентами Володимир Гройсман наголосив, що система стипендій має мотивувати студентів до успіхів у навчанні та підтримувати якість знань. Він також повідомив, що фонд стипендій на наступний рік було збільшено майже 6 млрд грн.

– У мене питання – стипендія: це соціальна допомога чи це мотивація до навчання? Мотивація. Якщо це мотивація до навчання, давайте мотивувати успіхи цього навчання. Тим, кому потрібна соціальна допомога, давайте її надамо, – зауважив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман. Фото uamc.com.ua

Володимир Гройсман. Фото uamc.com.ua

Водночас з 1 січня запроваджується новий Порядок виплати соціальних стипендій. На зустрічі зазначалося, що всі студенти з 1 січня повинні будуть написати заяву на ім’я ректора щодо надання соціальної стипендії та надати необхідний перелік документів до вишу, і за результатами обробки заяв буде відбуватися нарахування соціальних стипендій.

Автоматичного продовження отримання студентами соціальної стипендії з 1 січня 2017 року тим, хто її отримує, не буде.

Варто також зазначити, що студенти, які будуть претендувати на академічну та соціальну стипендію, будуть отримувати одну із стипендій на вибір. При цьому студенти-сироти, які будуть мати право на отримання академічної стипендії – будуть отримувати дві стипендії.

З лютого 2017 року будуть виплачуватися і нові розміри академічних стипендій.

Мінімальна академічна стипендія буде складати 1100 грн, для окремих спеціальностей – 1400 грн, для відмінників – 1600 грн. За результатами зимової сесії 2016-2017 буде складатися рейтинг, відповідно до якого і буде здійснюватися призначення стипендій. При цьому Рейтинг студентів, які отримуватимуть стипендію, буде публічним.

Під час обговорення сторони попередньо домовилися, щоб зафіксувати на рівні постанови Кабінету Міністрів України процент студентів, які будуть мати право отримання академічної стипендії: не менше 40-43%.

Окрім цього, готується проект примірного Порядку формування рейтингу студентів. Також студенти підготують свої пропозиції до проекту Положення про стипендіальну комісію ВНЗ та до Положення про призначення стипендій у ВНЗ.

Наразі, Кабінет Міністрів України з подальшим доопрацюванням прийняв Постанови, якими визначається порядок виплати академічних стипендій у 2017 році. Відповідні документи були затверджені на засіданні Уряду 28 грудня.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: