Уряд дав вказівку знизити ціну газу для населення

Кабмін прийняв рішення та змінив формулу ціноутворення, за якаою НАК «Нафтогаз України» продає газ населенню та теплокомуненерго.

Уряд дав вказівку знизити ціну газу для населення

— Це дозволить зберегти стабільність ціни природного газу, зокрема для побутових споживачів в умовах перехідного періоду реформування ринку, — повідомляє прес-служба уряду.

Відповідно до постанови Кабміну №485 від 5 червня, вартість газу, що відпускається побутовим споживачам, повинна відповідати мінімальному з чотирьох значень:

  • середня вартість імпортного газу, що склалася в процесі його розмитнення в Україні (за підсумками місяця, що передує місяцю поставки населенню; публікується Мінекономрозвитку);
  • середньозважена ціна за місяць за підсумками електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі;
  • середня арифметична ціна газу для промислових споживачів (за умови передоплати до місяця постачання газу), яка діяла в газовому місяці, що передує місяцю продажу населенню;
  • ціна, розрахована за раніше затвердженою формулою вартості газу по ПСО.

Остаточну ціну розраховуватимуть за формулою Ц = MIN (Цмерт; Цueex; Цнакпр; Цпсо) + ПДВ. Оскільки у формулі йдеться про мінімальну ціну, то фактично це означатиме здешевшання газу для населення. Постанова набрала чинність з дня публікації та застосовуватиметься вже з 1 червня 2019 року.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Снизили чисто символически, пока лето и нет отопления. После выборов повысят раза в полтора-два, ссылаясь на дежурные демагогические “обоснования” про “экономически обоснованную цену”. Вот такая она – “рыночная” экономика. Кучка барыг нагибает всю страну, и сказать же ничего нельзя – “цену определяет рынок”. Только “рынок” – это та самая кучка паразитов, которая назначает цену, исходя из желания побольше денег вытрясти из населения.

На отопление жилых домов должно хватать газа, добываемого в Украине. Стоимость этого газа намного ниже, чем импортируемого. Кроме того, надо снизить потери на отопление улиц и пустоты, внедрить меры по энергосбережению. И не придётся так обдирать народ. Раза в 2 меньше платили бы и за газ, и за отопление. Но барыги на это никогда не пойдут – это же их доходы, их замки, мерседесы и майбахи, многомиллионные банковские счета. Будут и дальше вешать народу лапшу на уши, про “рыночную экономику”, когда большинству народа буквально еду купить не на что, а горстка паразитов жирует за счёт других. Справедливость? “Не, не слышали…”

2019-06-14
tarif
Відповіcти
0

Йдемо до покращення . Але чи надовго. Підійдемо до опалювального сезону і побачимо.

2019-06-14
Таміла
Відповіcти
0

Безусловно. “Покращення” и только “покращення”! В ноябре-декабре всю силу и мощь этого “покращення” ощутим на собственных карманах 🙂

2019-06-14
tarif
0

Хотілося б більше в цифрах.

2019-06-14
Марина
Відповіcти
0

І яка ж буде ціна?

2019-06-14
Алла
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: