Урок мужності: у Полтаві відбулися Ігри героїв війни

Показові виступи з кроссфіту «Сила нації» серед бійців та ветеранів АТО, які внаслідок поранення мають ампутацію, вперше відбулися у Полтаві.

Авторські кубки. Фото - І.Кіянчук

Авторські кубки. Фото – І.Кіянчук

Ось піднімаєтся по канату один з авторів проекту Дмитро Медведь, капітан Збройних сил України із Харкова. Воював у складі Луганського прикордонного загону. Захищав від «орків» пропускний пункт Довжанський. В одному з боїв куля потрапила в хребет, рознесла 4 хребця. Лікарі казали, що він ніколи не зможе рухатися. А зараз Дмитро виступає на “Силі нації”.

Дмитро Медвідь. Фото - І.Кіянчук

Дмитро Медвідь. Фото – І.Кіянчук

Ось виходить на старт Сергій Крикун. Він підписав контракт ще у 2009 році. У 2014-му — розвідник-снайпер 30 окремої мотопіхотної бригади, потім — навідник-оператор бойової машини піхоти. Брав участь у знаменитому рейді за участю також 95 бригади, коли угрупування наших військ дійшли до кордону з Росією і провели там зачистку. Бойових шлях: Степанівка, Саур-Могила, Іловайськ. Взимку під Дебальцеве підрозділ отримав наказ “пробити коридор” для батальйону Донбас 1. Потрапили у засідку. Сергій разом з механіком БМП прикривав відхід побратимів. Був важко поранений, коли машину підбили з танків та СПГ. Вмовив механіка покинути його на морозі, бо розумів, що вдвох їм не вибратися. Цілу добу повз до своїх. Втратив свідомість уже поблизу наших позицій, опритомнів у харківському шпиталі. Попри втрату ноги, важкі переломи і контузію відмовився комісуватися, і зараз продовжує службу у Краснокутському райвійськкоматі.

Сергій Крикун. Фото - І.Кіянчук

Сергій Крикун. Фото – І.Кіянчук

Ось виступає Вадим Мазніченко, гранатометник 14 окремого мотопіхотного батальйону. На війні — з 2014-го. Підрозділ Вадима тримав передові позиції під Старогнатівкою Донецької області. Під час одного з мінометних обстрілів отримав важкі поранення усіх чотирьох кінцівок. Ліву руку та праву ногу лікарям врятувати не вдалося. Під час реабілітації у Сполучених штатах почав займатися гірськолижним та велоспортом, греблею на каяках. Один з учасників марафону морської піхоти США у Вашингтоні минулого року. Четверо українських бійців уперше представляли там нашу країну.

Вадим Мазніченко. Фото - І.Кіянчук

Вадим Мазніченко. Фото – І.Кіянчук

Для Володимира Доноса з Гадяча та Олександра Піддубного з Полтави подібні змагання – перші. Володимир погодився брати участь, незважаючи на те, що є найстаршим учасником виступів. Його історія – теж унікальна: санітар 42 батальйону, отримав поранення в Іловайському котлів. П’ять днів залишався у лісі сам, без елементарної аптечки та без жодної надії на допомогу. Вижити йому допомогло знання про життя в екстремальних умовах. Як і до війни, працює вчителем у школі. І тепер не губитися і виживати вчить своїх учнів.

Парад учасників. Фото - І.Кіянчук

Парад учасників. Фото – І.Кіянчук

А Олександр Піддубний – розвідник зведеного загону правоохоронців Полтавщини. Отримав травматичну ампутацію роки, коли росіяни намагалися штурмом взяти с. Кам’янка під Дебальцевим взимку 2015.

Олександр Піддубний. Фото - І.Кіянчук

Олександр Піддубний. Фото – І.Кіянчук

Кожна з 15 історій тут – це історія надзвичайної мужності, сили волі і прагнення жити. Участь у проекті «Сила нації» беруть воїни АТО, які внаслідок важкого поранення втратили ту чи іншу кінцівку або змушені пересуватися на інвалідному візку. Однак замість жалітися на життя, об’єдналися, щоб надихнути своїм прикладом інших, і показати: нічого неможливого немає.

Проект придумали поранені бійці. Дмитро Медведь та Вадим Довгорук. А зробив його реалізацію можливою БФ «Відкриваючи серце». Виступи вже відбулися у Харкові, Києві, Маріуполі. Проведення їх у Полтаві стало можливим завдяки ГО «Рух «Є свідомі».

– Це – наш спосіб подякувати бійцям, які віддали своє здоров’я за свободу України і за наше мирне життя. Хочемо, щоб спорт став і залишався для них способом і фізичної, і моральної реабілітації. І дякуємо з натхнення, яке вони нам дарують, – сказав Сергій Лисенко, ГО «Рух «Є свідомі».

Сергій Лисенко. Фото - І.Кіянчук

Сергій Лисенко. Фото – І.Кіянчук

Парад учасників відкрив Сергій Ємельянов – паралімпійський чемпіон з парканое, майстер спорта міжнародного класу з парканое та пауерліфтингу. Він спеціально перервав спортивні збори, щоб бути разом з хлопцями. Тим більше, що багатьох з них він знає особисто.

Паралімпійський чемпіон Сергій Ємельянов. Фото - І.КіянчукСН4

Паралімпійський чемпіон Сергій Ємельянов. Фото – І.Кіянчук

Учасники по двоє одночасно виконували комплекс вправ на спеціально побудованих кросфітівських доріжках. Тут і прес, і піднімання штанги та гирі, і відтискання, вправи на тренажерах. Кожен працює у межах своїх можливостей – і трохи більше. Добре, що поряд тренери, які готові підтримати, коли раптом запаморичиться в голові.

– Немає враження, що ці люди чимось слабіші від нас. З обмеженими можливостями – так точно про них не скажеш. Швидше, з безмежними. Хоча сльози на очах під час їх виступів у мене – постійно, – каже військовий капелан Ігор Убий-Вовк, який прийшов благословити учасників.

Пастор Ігор Убий-Вовк. Фото - І.Кіянчук

Пастор Ігор Убий-Вовк. Фото – І.Кіянчук

Дмитро Медвідь свого часу кілька років жив у Полтаві.

– Мені особливо приємно, що виступи відбулися у місті, яке є для мене теж рідним. Розумію, як важко було організувати це в невеликому обласному центрі. Але такі заходи сприяють розвитку, а Полтаві треба рости і розширяти свої горизонти. Сподіваюся, це стане стартом для багатьох цікавих ініціатив у місті. Організатори показали, що все можливо, – сказав він.

Спільне фото. Фото - І.Кіянчук

Спільне фото. Фото – І.Кіянчук

Організаторам вдалося зібрати чималу суму коштів. Усі вони будуть перераховані бійцям для подальшої реабілітації. Крім того, воїни отримали подарунки від спонсорів, а учасник з Полтави – можливість безкоштовно тренуватися в одному з місцевих фітнес-клубів.

Волонтери. Фото - І.Кіянчук

Волонтери. Фото – І.Кіянчук

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: