Управління ЖКГ Полтави планує вдруге оплатити частину виконаного ремонту на одній з вулиць

Вулицю Пушкарівську почали ремонтувати ще у 2018 році. Потім «раптово» прийшла зима, тому встигли виконати лише частину робіт. Тепер оголосили другі торги, в два рази дорожчі, і вони мають чимало цікавих фактів. Їх ми й дослідили.

Зараз по цій вулиці водіям доводиться об’їжджати глибокі ями, а в дощ уся проїжджа частина перетворюється на суцільну річку. Бордюри по всій довжині дороги відсутні, їх демонтували, але не встигли укласти нові.

Перший раз капітальний ремонт Пушкарівської вулиці коштував  3 916 270 гривень. Тоді у кінці жовтня договір уклали з полтавським підприємством ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК 2016». За ці кошти підприємство мало оновити тротуар, автомобільну дорогу, замінити каналізаційні люки, оновити бордюри, облаштувати місце для сміттєвих баків.

Для початку робіт фірмі виплатили аванс, який становив 30% від вартості договору. А саме: 1 174 881,00 гривень.

Але підрядник не встиг виконати всі роботи, бо прийшла зима. Тому УЖКГ вирішило внести зміни до договору, а саме зменшити обсяг робіт.

Вартість ремонту зменшили до 226 410 гривень. Після чого він набув статусу виконаного. Тому підрядник мав би повернути більшу частину авансу, у розмірі 948 470 гривень. Ми надіслали запит до Управління ЖКГ Полтави, в якому попросили надати документи, які підтверджують повернення коштів:

У звіті про виконання договору є чіткий перелік робіт, які замовник вважає завершеними, тому за них ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК 2016» вже отримав кошти.

Що ж встигло зробити ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК 2016» у першому договорі?

Дістало бордюри й робило під них траншеї:

Використало щебінь для тротуару:

А на початку вулиці оновило частину дороги для пішоходів. Тільки на цьому місці всередині червня викопали яму, яку потім «непомітно» засипали:

Мало б також виконати оновлення круглих каналізаційних колодязів, але після «ремонту» вони мають такий вигляд:

Пункт «Відновлення покриттів» (ремонт глибоких ям) теж значиться в документації, як виконаний. Хоча насправді дорога виглядає ось так:

Щоб продовжити ремонт на вказаній ділянці, 22 травня 2019 року ЖКГ Полтави оголошує другі торги, але коштують вони вже майже у два рази більше7 010 112 гривень.

Що ж змінилося в технічному завдані настільки, що ціну вирішили збільшити вдвічі?

Порівнявши технічне завдання першого тендеру, вже виконані роботи й нове завдання другого тендеру, ми виявили, що більша частина документу повторюється. Тобто ці роботи вже виконали за документацією, але вписали їх знову і планують витратити повторно бюджетні кошти. Наприклад: дістали бордюри й робили під них траншеї, оновили каналізаційні люки, відремонтували глибокі ями, покриття на з’їздах, тротуар, улаштували площадку для сміттєвих контейнерів, оновили зливоприймачі.

Але, дивлячись на фото, можна зробити висновок, що частину цих робіт насправді не робили, але вписали у звіт, як завершені. Тобто більша частина документу має недостовірну інформацію. Саме це раніше було приводом для відкриття декількох кримінальних справ стосовно ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК 2016» та керівництва УЖКГ Полтави. Про ці порушення ми згадаємо трохи згодом.

У запиті до УЖКГ ми запитали, чому ціна збільшилась. Нам зазначили, що до нового завдання додали ремонт зливової каналізації. Тому саме це може вплинути на більшу ціну у новому договорі.

Але що цікаво: у деяких пунктах завдання, незважаючи на вже проведений ремонт, обсяги робіт все одно більші, ніж були.

Наприклад, ремонт тротуару, де мали вже оновити 542 м² з 900 м². У новій документації ця цифра не змінилася і залишилося все одно 900 м². Теж саме стосується і матеріалів для його ремонту, обсяг яких збільшився, попри те, що частину з них вже використали:

Виникає логічне запитання: чи порівнювало Управління ЖКГ технічне завдання, щоб не вписувати вже виконані роботи знову і не витрачати потворно кошти? Відповідь ми отримали:

– Попередні порівняння вказують на те, що замовник збирається провести ремонт однієї вулиці двічі. Для того, щоб впевнитися в цьому, відповідним державним органам необхідно провести детальний аналіз документації і дослідити обсяг виконаних робіт. Якщо це підтвердиться, то на замовника може очікувати відкриття ще однієї кримінальної справи, – зазначає Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації».

Наразі на сервісі державних закупівель Prozorro вказано, що УЖКГ Полтави завершило процес торгів і уклало договір знову з ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК 2016» на 7 010 112 гривень. Роботи на вул. Пушкарівській мають виконати до 11 грудня 2019 року.

Загалом, це ТОВ має вже 127 договорів з УЖКГ Полтави на суму 135 258 485 гривень. Керівником  фірми є Костянтин Вітвіцький. Серед засновників зазначаються Григорій Хачатарян та Рубен Григорян. Про останнього інформація є в єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні порушення.

У кримінальній справі за 2012 рік йде мова про те, що він вчинив грубе порушення законодавства про працю. А саме вносив до офіційних документів завідомо неправдиві відомості (службове підроблення), а також умисно, з корисливих спонукань, привласнив чуже майно шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Рубен Григорян був засуджений до 2 років обмеження волі з позбавленням права займати посади, пов’язані із виконанням адміністративно-господарської та керівної діяльності строком на 1 рік 6 місяців. Але був звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік та забороною виїзду за межі України.

Зазначимо, що кримінальне минуле має не тільки засновник, а й сама фірма ТОВ «БУДІВЕЛЬНИК 2016». На її рахунку – не одна кримінальна справа, в яких були задіяні службові особи УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради. Котрі, наприклад, умисно вносили недостовірні відомості про дату та строк виконання капітальних ремонтів, актів приймання виконаних робіт, довідок про вартість виконаних робіт та інших документів, які стосуються виконання договорів.

Для прикладу – це стосувалося капітального ремонту по вулиці Кучеренка в Полтаві. Така ж ситуація була з капітальним ремонтом по вулиці Халтуріна.

Судячи з якості виконання першого тендеру на капітальний ремонт вулиці Пушкарівської, Управління ЖКГ та ТОВ «Будівельник-2016» продовжує умисно вносити недостовірні відомості в документи про виконання договору. Вписувати зроблені роботи повторно на тендер, збільшувати їх об’єми, не дивлячись на те, що частину з них вже завершили, зазначати у звіті пункти, які взагалі капітально не ремонтували. При цьому не проводивши жодного аналізу, який би міг зменшити обсяг робіт і витрати бюджетних коштів на цей ремонт.

Розслідування створено за підтримки регіонального проекту BIHUS.info

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

А кажуть,двічі в одну річку не війдеш…по ремонту на дорозі війдеш.

2019-06-29
Оксана
Відповіcти
0

Так шо, знову співпраця з «Будівельник-2016»?

2019-06-29
Ганна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також:

Нові коментарі