Управління освіти Полтави втратило більше 3 мільйонів гривень на публічних закупівлях

«Трибуна» вже писала про ряд ФОПів, які керують процесом закупівлі та вирішують, хто буде переможцем. Здавалося б, замовники, знаючи ці прізвища, мали б себе страхувати, економити кошти, але ні. ФОПи продовжують отримувати підряди зі значною переплатою.

9 січня ВК Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради підписало 15 договорів на придбання харчових продуктів.

Серед них, наприклад закупівля: Овочі, фрукти та горіхи (лимони, апельсини, мандарини) – переможець ФОП Мазаратій Наталія Іванівна —  251 145 гривень. Інші учасники з дешевшими пропозиціями не надали вчасно документи переможця (протягом 5 днів).

Цінова пропозиція ФОП Мазаратій має такий вигляд:

Цінова пропозиція ФОП Мазаратій

Цінова пропозиція ФОП Мазаратій

Якщо порівняти ціни, за якими закупили фрукти в управлінні, з роздрібною ціною в магазині, то виходить близько 20% переплати за цитрусові.

"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

Також акційні мандарини коштують дешевше, ніж у даній закупівлі:

Акційні мандарини в одному із супермаркетів Полтави

Акційні мандарини в одному із супермаркетів Полтави

Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти», коментує:

— Коли ми говоримо про ціну на продукти харчування для замовників з державного сектору, то не слід забувати, що Управління освіти має розгалужену мережу садочків та шкіл, куди треба доставляти товар протягом строку дії договору. У даному випадку графік постачання складає 2 рази на місяць. Адже в ціну товару включено транспортні витрати. Ціна вже не буде оптовою, а стане наближеною до роздрібної. Це є нормально, за умови постачання якісного товару. Але тут ми бачимо, що ціна вища за роздрібну. В цій конкретній ситуації замовнику було б вигідно укласти договір з будь-яким супермаркетом. І навіть без знижки на обсяг товару вони б зекономили 20% від вартості договору з ФОП Мазаратій.

Найбільша переплата, відносно ціни переможця серед 15 підписаних договорів — це тендер Молоко та вершки (молоко коров’яче питне пастеризоване (3,2% жиру) — переможець ФОП Мазаратій Наталія Іванівна — 5 290 740 гривень.

Якщо порівняти ціну укладеного договору та ціну учасника, що спочатку переміг в аукціоні, то різниця складає 2 211 300 гривень.

ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

Тобто перший учасник погодився надати потрібні продукти за 3 079 440 гривень (забувши при цьому дописати «0»), а от виграла пропозиція, яка оцінила виконання підряду в 5 290 740 гривень.

Інші учасники пропонували нижчу ціну за літр молока. Наприклад, ФОП Муравйов — 13,86 гривні, ФОП Сергієнко – 14,70 гривень, ФОП Аврахова — 16,92 гривні. Переможець — 19,38 гривень, і це знову найдорожча пропозиція серед запропонованих.

Олександр Довгошей зазначає, що помилки, які стосуються вказування ціни пропозиції, можуть мати досить негативні наслідки для учасників:

— Річ у тому, що коли учасник вказує найнижчу ціну, або навіть помиляється у ціні під час аукціону, замовник може вимагати у такого постачальника укласти з ним договір за ціною, з якою учасник виграв торги. Це можливо у випадку, коли наявне забезпечення тендерної пропозиції, а також документи, надані учасником, повністю відповідають вимогам замовника. Якщо учасник відмовиться від укладання договору, то він втратить суму забезпечення. Таким чином, замовник може отримати компенсацію, а також відбити бажання постачальників отримати більше коштів за рахунок платників податків.

Усі інші закупівлі мають схожу схему обрання переможця:

Предмет закупівліЦіна договору (грн)Переможець
Соняшникова олія                196 620ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

Банани                169 500ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

М’ясо (субпродукти харчові заморожені)                262 200ФОП Аврахова Катерина Григорівна

 

М’ясо (яловичина охолоджена напівфабрикат)             1 663 518ФОП Аврахова Катерина Григорівна

 

Сир твердий                441 540ФОП Аврахова Катерина Григорівна

 

Вершкове масло             1 683 000ФОП Сергієнко Володимир Іванович

 

Оброблені фрукти та овочі (паста томатна, ікра кабачкова, огірки солені тощо)             1 106 726ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

Ковбаси, сосиски             1 077 990ФОП Сергієнко Володимир Іванович

 

Мед                 130 416ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

Крупи                 407 373ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

Горох шліфований                   48 300ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

Повидла, родзинки                  956 610ФОП Мазаратій Наталія Іванівна

 

М’ясо (філе куряче напівфабрикат охолоджене)              1 713 685ТОВ «Прогрес ПТЦ»
Приклад закупівлі з ФОП Сергієнко Володимир Іванович

Приклад закупівлі з ФОП Сергієнко Володимир Іванович

Учасники у закупівлях харчових продуктів в Полтаві та області майже завжди однакові. Про це знає й замовник. Але заходів для  запобігання подібним ситуаціям не вживає.

— На ринку наявна мінімальна кількість постачальників харчових продуктів. Більшість з них демонструє узгоджені дії, з метою отримати підряд за максимально можливими цінами. Знаючи цю ситуацію, Управління освіти не використовує захисні механізми, передбачені законодавством, для захисту від недобросовісних постачальників. Те ж саме забезпечення тендерної пропозиції. Також відсутні дії з контролю за вартістю укладених договорів. Все разом дозволяє припустити зацікавленість управління освіти в підписанні договорів з переплатою відносно ринкових цін.

Таким чином, якщо порахувати різницю між переможними пропозиціями та вартістю укладених договорів у вказаних закупівлях, то в Управлінні освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради могли б зекономити на цих договорах 3 468 347 гривень. У той час, як у школах та дитячих садках батьки змушені вкладати власні кошти у функціонування установ, які перебувають на балансі Управління освіти і для яких проводяться відповідні закупівлі.

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Оце так схеми,а ми думаємо,шо то ціни на продукти зросли,а воно он де собака зарита….Безсовісні!!!

2019-01-11
Тамара
Відповіcти
0

Здирництов скрізь, а хтось відкати пролучає за це!

2019-01-11
Анатолій
Відповіcти
0

Нічого собі прокручують операції, а ми очі закриваємо і як лохи платимо за таку послугу.

2019-01-11
Анюта
Відповіcти
0

Чого через чиюсь халатність чи пофігізм страждають люди міста й області.Хто з цим може боротися?

2019-01-11
Віка
Відповіcти
0

А тепер харчування подорожчало в садочках, вже обрадцвплп квитанціями. А все через кого?!!!!

2019-01-11
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: