Унікальні закинуті школи Полтавщини отримали статус пам’яток місцевого значення

Дев’ять земських шкіл у Полтавській області, збудованих у 1901-1916-х роках за проектом архітектора Опанаса Сластіона, отримали статус пам’яток місцевого значення.

13895501_1673435229647582_9026332201542138665_n

Таке рішення у четвер прийняла Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури Полтавської облдержадміністрації йдеться у матеріалі «Української Правди». Над цим довгий час трудилася команда активістів – архітекторів, журналістів, юристів та просто полтавчан – проекту Школи Лохвицького земства. До групи, зокрема входив міністр аграрної політики Тарас Кутовий, який і повідомив про це рішення у своєму Facebook.

Усього таких шкіл, які збудовані в унікальному стилі Український архітектурний модерн, збереглося понад 40 і активісти планують отримати охоронний статус для всіх, відбудувати та відремонтувати їх, щоб у подальшому надати їм національного статусу.

Ще у травні спеціалісти «Майстерні архітектора Івана Бикова» розпочали обміри земських шкіл. Ціль роботи – скласти облікову документацію, внести будівлі до реєстру пам’яток архітектури та поступово відреставрувати.

Ці школи автентичні, прекрасні. Вони благають про порятунок. Це надбання, яке ми маємо зберегти для майбутніх поколінь, – пояснює Биков.

Багато шкіл перебувають на балансі сільських рад, але не використовуються, стоять зачиненими і поступово руйнуються. Є такі, що передані у приватну власність. Наприклад, у селі Бондарі Чорнухинського району Полтавської області.

Деякі передані у користування релігійній громаді – як у селі Білоцерківці Пирятинського району Полтавської області.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

обновить бы такую школу, хотя бы одну, и учились бы дети и гордились бы!

2016-08-12
Борм
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: