Унікальні чи дивні? Топ-10 незвичайних монет світу

З кожним роком у світі стає більше монет, які можуть похвалитися оригінальним зовнішнім виглядом. Незвичайна форма, малюнок, колір, нестандартні властивості — все це перетворює монету на унікальний арт-об’єкт, а іноді навіть наділяє її додатковими властивостями. Пропонуємо подивитися на монети, які могли б сміливо претендувати на звання найбільш незвичайних у світі.

  1. 3D-монети, Сомалі

Сомалі відома не лише піратами, а й унікальними монетами. Ця серія 3D-монет 2008 зроблена у формі різноманітних геометричних фігур: піраміди, кубу, сфери, циліндра і конусу. Монети номіналом 1 долар виготовлені з мідяно-нікелевого сплаву зі срібним покриттям. На них нанесений герб Сомалі. Попит на 3D-монети був настільки великим, що набір перевипустили у 2014 році.

  1. Монети у формі листя маріхуани, Бенін

Окрім своєї незвичайної форми, випущені у 2011 році монети номіналом 100 франків примітні ще однією особливістю: зображення листя на реверсі створює аромат канабісу, якщо його потерти. Цей процес можна повторити близько 40 разів, перш ніж запах зникне. Виробник запевняє, що це аромат синтетичної добавки, а не екстракту справжньої рослини. Таких монет було випущено всього дві з половиною тисячі.

  1. Монета у вигляді автомобілів, Сомалі

Не можна сказати, що на дорогах Сомалі часто зустрічаються Lamborghini, однак присвячені італійському авто монеті у країні є. Вони є частиною набору з різнокольорових монет у вигляді відомих спорткарів. У набір 2010 року входять зелений Ford Mustang, червоний Ferrari, жовтий Porsche, чорний Corvette, сірий Aston-Martin DB-5 (як у фільмі про Джеймс Бонда), і Lamborghini двох кольорів: синій та помаранчевий.

  1. Монети памяті Володимира Висоцького, Бенін

Колекційна пам’ятна монета «Володимир Висоцький» 2015 року примітна, у першу чергу, своїм дизайном. На аверсі нанесена копія картини Ганни Горбунової «Висоцький», що перемогла на міжнародному конкурсі найкращих портретів Володимира Висоцького, який проходив у Москві. Срібна монета номіналом 1000 франків відрізняється високою якістю чеканки Швейцарського монетного двору. А унікальне покриття кольоровою емаллю об’ємного зображення зроблене у Німеччині. Упакування монети виконане у вигляді аудіокасети.

  1. Монети з тваринами, Сомалі

Срібні доларові монети 2008 року випуску присвячені дикій природі. У наборі наявні монети із зображенням полярного ведмедя, буйвола, лося, гірського лева і ведмедя грізлі. Кольоровий малюнок нанесений на аверсі, а на зворотньому боці — традиційні герб, дата і номінал.

  1. Набір 3D-монет у вигляді мавп, Руанда

До року мавпи Руанда випустила набір з трьох монет-скульптур з реалістичними фігурками у вигляді тварин. Самі монети і одна з фігурок виконані зі срібла, а дві інші вкриті жовтим і червоним золотом. У продаж набір надійшов у подарунковій упаковці з дерева, а кожна з монет поміщена у прозорі акрилові коробки.

  1. Монета «Сонячний годинник», Ліберія

Ця монета-трансформер здатна виконувати функцію сонячного годинника — для цього на реверсі передбачена спеціальна паличка і отвір для її закріплення. З того ж боку викарбуваний напис «Час-гроші». Тираж цієї незвичайної десятидоларової монети — 5000 екземплярів.

  1. Монета з уламками метеориту, Фіджі

У центрі срібної монети номіналом 10 доларів розташований прозорий контейнер з уламками метеориту, який у 2012 році впав неподалік від німецького замку Нойшванштайн. Ці монети дуже рідкісні — їх було випущено всього 999 штук.

  1. Прозора монета з глобусом, Латвія

Колекційна монета «Земля» складається з трьох частин — срібного кільця, прозорої кераміки і срібної моделі Землі в центрі. Дизайн монети у 2015 році переміг у конкурсі Банку Латвії на найбільш інноваційну монету євро. Вартість монети майже у 20 разів перевищує її номінал і складає 85 євро.

  1. Монета-ілюзія, Замбія

На аверсі квадратної срібної монети номіналом 4000 квач зображена ілюзія «Кіт у вікні» швейцарського художника Сандро дель Пре. Ідея випускати монети з оптичними ілюзіями авторства знаменитого художника об’єднала у 2001 році африканські держави — Замбію, Уганду, Ліберію і Конго. Через 7 років до ініціативи приєдналася і Республіка Палау.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: