“Укргазвидобування” отримало відмову від депутатів облради в користуванні надрами Полтавщини

23 листопада на 11-й позачерговій сесії Полтавської облради під час вирішення питань надр – видобування нафти та газу – депутати кількох фракцій вийшли з зали, чим спричинили жваве обговорення. Після виступів голів різних фракцій відбулося голосування. Відмови прийняті щодо всіх 15-ти питань у користуванні надрами в різних районах.

IMG_5570-e1454088006349

У залі перебували 54 депутати. Голова облради вирішив, що цього достатньо для проведення голосування в рамках питання «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону ПАТ «Укргазвидобування» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, конденсату, нафти». У тексті проекту рішення зазначена відмова в наданні цих дозволів, рекомендована постійною комісією з питань екології та раціонально природокористування (голова – Ігор Горжій). Більшістю депутатів рішення відмовити підтримано.

Євген Холод, керманич фракції «Батьківщина», виступив перед голосуванням:

– Дивіться, що відбувається в залі. Тільки підійшли до вирішення питань надр – дивіться кого нема в залі. Фракція «БПП», ви де? Питання газу, питання нафти. І «Опозиційний блок» пішов із зали.

Євген Холод. Фото: kremen.today

Євген Холод. Фото: kremen.today

Перший заступник голови облради зазначив, що фракції БПП, Радикальної партії та Опозиційного блоку спеціально зривають голосування, аби підприємство «Укргазвидобування» не отримало відмови в користуванні надрами. Депутат Холод наголосив на тому, що Проект закону 3038 майже «дотисли», і якщо зараз не проголосувати, усі намагання підуть нанівець.

Анатолій Ханко (фракція «Свобода») також звернувся до Андрія Пісоцького з проханням повернути до зали депутатів фракції «Солідарність».

Людмила Овчаренко, очільниця фракції «Відродження», зазначила, що після внесення змін до Законопроекту 3038 місцевий бюджет зможе отримати не 5%, а 8% від ренти газовидобувних підприємств. Депутатка закликала депутатів відмовити добувальникам до прийняття Законопроекту Верховною Радою.

Валерій Прядко зазначив про недосконалість законопроекту та підтримав попередніх спікерів:

– Наша фракція голосуватиме за відміну до тих пір, доки законопрект 3038 не приймуть у першій редакції.

Андрій Пісоцький запевнив, що фракція «БПП» йшла на підтримку законопроекту й шукала альтернативні шляхи. Перед голосуванням попросили перерву.

– Ми підтримуємо. Наша фракція буде зараз тут, – зазначив Андрій Пісоцький.

Андрій Пісоцький

Андрій Пісоцький

Сергій Соловей, голова фракції «Укроп» підтримав позицію Холода, Ханка, Прядка, Овчаренко:

– Зараз нам треба мобілізуватися, зібратися в залі, відкинути емоції та прийняти єдине можливе рішення. Дуже шкода, якщо рік позиції облради буде викинутий на смітник. Якщо зараз не проголосуємо за відміну, то далі ніхто в нас не питатиме. Оці виходи з залів – давайте не гратися в ці дитячі ігри!

Зала зустріла рішення оплесками. Після голосування з’ясування важливого для екології Полтавщини питання Олександр Біленький оголосив півгодинну перерву.

Довідка: Законопроект 3038 – Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату). Згідно з ним, за користування надрами видобувальники мають сплачувати 8% ренти в місцеві бюджети.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: