Українцям надали можливість обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла

0

Кожен українець матиме змогу заощаджувати на споживанні тепла і платити виключно за власним лічильником, завдяки установці розподільного обліку теплової енергії. Вибір споживачами оптимальної системи індивідуального обліку здійснюється за технічної можливості інженерних систем й економічної доцільності для кожного будинку.

Українцям надали можливість обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла

Українцям надали можливість обирати оптимальну систему індивідуального обліку тепла

Прес-служба Уряду розповіла, що раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення. А мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом, а спожита енергія ділилася пропорційно площі на всіх. І всі платили однаково.

— Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці), зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда. Це загальноєвропейська практика, – наголосив Геннадій Зубко.

Для системи обліку за допомогою приладів-розподілювачів необхідно, щоб їх встановили не менше як 50% мешканців багатоквартирного будинку. Оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів – власників квартири.

Постанова розроблена Мінрегіоном на виконання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Анна Хачатрян

24 марта 2019
23 марта 2019
22 марта 2019