Українські студенти-медики вперше складають міжнародний іспит з основ медицини

Сьогодні більша частина студентів 3 курсу спеціальності «Медицина» вперше складають міжнародний іспит з основ медицини як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Оскільки такий іспит проходить вперше, серед студентів і викладачів є багато побоювань щодо його складання.

З різних міст України надходять повідомлення про те, що складання іспиту намагаються саботувати в різний спосіб. МОЗ України оперативно інформуватиме про перебіг іспиту. Якість медичної освіти потребує прозорої і чесної оцінки, адже сьогоднішні студенти — майбутні лікарі, які нестимуть відповідальність за здоров’я і життя українського суспільства, повідомляють у МОЗ.

Українські студенти складають IFOM українською мовою у веб-форматі, іноземні — українською та англійською у веб-форматі або російською у паперовому варіанті. Сьогодні іспит складають у паперовому варіанті та, в залежності від забезпечення комп’ютерами в кожному місті, частинами у веб-форматі. IFOM  містить 160 питань та перевіряє рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін, які студенти вивчають протягом перших трьох років навчання.

Формування порогу «склав-не склав» відбудеться після аналізу результатів і відповідей студентів з урахуванням факту, що такий іспит відбувається вперше та навчальні програми можуть відрізнятись у різних університетах України та світу. Результати складання іспитів усіма студентами проаналізує  фахова панель із залученням представників МОЗ України, МОН України, університетів та незалежних експертів. Така практика визначення порогу «склав-не склав» звична для різних країн світу, зокрема – для України. Наприклад, після проведення іспиту встановлюється поріг у випадку ЗНО. Якщо у тестах IFOM будуть питання з мінімальною кількістю правильних відповідей (наприклад, через особливості викладання у ЗВО), ці питання не впливатимуть на результат “склав-не склав”.

Забезпечення належних умов проведення атестації студентів – обов’язок ректорів університетів. Викриття фактів саботажу іспитів з боку закладів вищої освіти може стати причиною розірвання трудових контрактів з керівництвом таких закладів.

Загалом протягом 1-3 липня іспит мають скласти 12 877 студентів-медиків.

Якщо студенти не з’являться на іспит або у будь-який інший спосіб без поважних причин не візьмуть участь у тестуванні, вони отримують результат “0”. Повторно скласти іспит можна лише один раз, у 2019 році — у серпні, відповідно до графіку Центру тестування, за власний кошт. Якщо повторна спроба буде невдалою — відрахування.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

ЦЦе типу, вчилися у нас ,по нашому,а іспит -міжнародний.Конєшно всі злякалися і не знають, шо з цим робить. Вони ж більшість не поздають.

2019-07-01
Руся
Відповіcти
0

А чого страйкують проти цього іспиту,шось тут не так

2019-07-01
Івар
Відповіcти
0

Як строго, а яка ж причина вважається дійсно поважною, щоб не прийти на іспит?

2019-07-01
Олена
Відповіcти
0

Аби успішно і чесно – це головне в наш час.

2019-07-01
Ліда
Відповіcти
0

Удачі всім медичним СПУДЕЯМ, адже від їх вмінь і знань залежатиме наше життя.

2019-07-01
Даша
Відповіcти
0

А будуть чесно здавать? Чи вже придумали путі обхода.

2019-07-01
Марина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: