Українські політв’язні, які продовжують голодувати в Росії

Трибуна
2018-08-11

«Трибуна» підготувала факти про трьох українських політв’язнів, які продовжують протестувати і голодувати в Російській Федерації.

Володимир Балух

Хто: народився в селі Серебрянка Кримської області Української РСР. Український громадський активіст, фермер, після 2014 року залишився громадянином України, відмовившись від російського громадянства. 47 років. Переслідується окупаційною владою Криму.

Чому ув’язений: Володимир Балух постійно піддавався тиску з боку співробітників окупаційних силових структур та місцевої окупаційної адміністрації, зокрема за вивішування українського прапора на своєму будинку в селі Серебрянка та розміщення таблички з декомунізованою назвою «вулиця Героїв Небесної сотні». Окупаційна влада Криму звинуватила Балуха у зберіганні боєприпасів (набої, вибухівка), які нібито виявили у нього під час одного з обшуків. Чоловік неодноразово говорив, що йому підкинули ці предмети, щоб помститись за проукраїнську позицію.

Скільки голодує: 16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув’язнення у колонії-поселенні. 19 березня 2018 року політв’язень оголосив безстрокове голодування (146 днів). 22 червня він оголосив сухе голодування (це повне виключення споживання їжі і води, як у вигляді пиття, так і клізм та інших водних процедур). Наразі, за словами матері, Володимир лише іноді їсть кисіль з вівсянки та сухарі.

Олег Сенцов

Хто: народився у Сімферополі (Кримська область Української РСР). Кінорежисер, письменник, сценарист, громадський активіст. 42 роки. Лауреат Шевченківської премії.

Чому ув’язений: 10 травня 2014 затриманий співробітниками ФСБ у Сімферополі. Звинувачений в організації підпалів у сімферопольському відділенні політичної партії «Єдина Росія» і в офісі організації «Російська громада» та підготовці терористичного акту. 25 серпня 2015 засуджений за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

Скільки голодує: 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Про це він повідомив у листі з колонії, який отримав російський адвокат Дмитро Дінзе. Режисер готувався до голодування завчасно, спочатку відмовившись від усієї їжі, окрім тюремної, а пізніше скоротивши і споживання останньої.

Факти:

1. На сайті change.org створено петицію з закликом допомогти врятувати Сенцова та інших політичних в’язнів. Зараз вона має більш ніж 199 тисяч підписантів з різних країн світу.

2. 1-3 червня 2018 масові акції на підтримку Олега Сенцова відбулись у понад 80 містах світу, у таких країнах як: Австралія, Австрія, Бельгія, Велика Британія, Грузія, Ізраїль, Італія, Канада, Латвія, Німеччина, Польща, РФ, США, Фінляндія, Франція, Чехія та інших.

3. Олег Сенцов має дружину, доньку, а також сина, який страждає на аутизм.

4. У червні 2015 року в київському видавництві «Laurus» вийшла книга оповідань Олега Сенцова, написаних до його ув’язнення у Росії.

5. У 2017 вийшла книга Олександра Мимрука «Олег Сенцов», яка складається зі спогадів людей, які добре знають Олега, з уривків його книжок та сценаріїв до фільмів, а також з витягів протоколів допитів свідків у його справі.

Олександр Шумков

Хто: народився в Одесі. Український громадський активіст, військовослужбовець Збройних Сил України. 28 років. Займався патріотичним вихованням юнацтва та працював над поширенням української мови на Півдні України.

Чому ув’язений: 26 вересня, пізно ввечері, на домашню адресу Лариси Шумкової, матері Олександра, надійшов лист від Слідчого комітету ФСБ РФ у Брянській області, де було сказано, що її син Олександр перебуває у брянському СІЗО. У листі зазначалося, що Олександр Шумков затриманий працівниками ФСБ ще 8 вересня за підозрою в «скоєнні злочину» за ч. 2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях. Лише на початку жовтня Олександр зміг зустрітися з українським консулом та незалежним адвокатом.

Скільки голодує: 25 травня 2018 року оголосив голодування на знак солідарності з Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, незаконно утримуваними Росією

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: