Україна та Польща можуть скасувати взаємний роумінг

Вже наступного року держави можуть скасувати взаємний роумінг для туристів.

Україна та Польща можуть скасувати взаємний роумінг

Україна та Польща можуть скасувати взаємний роумінг

Про це повідомив заступник голови МЗС Польщі з питань Сходу Марчін Пшидаш. За його словами, ініціатором проекту планує виступити Польща, а результати повинні відчути перш за все звичайні люди.

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), такі новини від західних сусідів оцінюють позитивно, адже Україна вже кілька років веде перемовини щодо скасування роумінгу з ЄС та рядом інших країн.

Нагадаємо, що з червня 2017 року громадяни ЄС, які подорожують в межах країн-членів, отримали можливість сплачувати за послуги за тією ж ціною, що і вдома. Фактично, у ЄС скасували будь-яку плату за роумінг. Тепер до цієї угоди планує приєднатись Україна. За словами голови НКРЗІ Олександра Животовского, є два варіанти угод, які це регламентують: multilateral — це угода в рамках Східного Партнерства з наступною угодою між ЄС, або bilateral — безпосередньо з конкретними країнами.

Істотним прогресом стало прийняття 28 лютого в Бухаресті так званої Міністерської декларації, яка зафіксувала готовність країн-членів ЄС до діалогу з країнами СП для створення спільного простору міжнародного роумінгу.

— Її підтримали всі країни-члени ЄС, але Польща з певною групою країн активно сприяла, щоб цей документ був погоджений на рівні ЄС. Саме це і дало поштовх зараз переходити до більш предметного діалогу як на двосторонньому рівні з ЄС, так і з окремими країнами, зокрема з Польщею, — говорить керівник міжнародного напрямку НКРЗІ Лілія Мальон.

На її думку, зробити це можна за згодою двох сторін навіть до кінця 2020-го року. Проте для реалізації проекту необхідно затвердити міжвідомчу згоду, яка зафіксує єдиний рівень тарифів.

Українські оператори мобільного зв’язку також підтвердили готовність до обговорення взаємодії з партнерами щодо роумінгу. Проте мають певні побоювання щодо ймовірності зловживання схемою через різницю у тарифах в Україні та ЄС.

Полтавець Володимир Терновий, який працював у Польщі, вважає, що нова угода може дещо полегшити життя українським туристам та заробітчанам.

— Це, звісно, непогана ідея, адже зараз переважна більшість українців користуються спеціальними програмами типу Viber та Skype, аби зателефонувати своїм близьким з-за кордону. Я й сам так робив, адже дзвонити додому у роумінгу виходило дорого. Нам доводилось навіть домовлятись про те, о котрій годині і коли наступного разу дзвонити, — говорить Володимир Терновий.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Жду з нетерпінням!!!!! Адже починається нове життя і це б псприяло вільному спілкуванню!!!

2019-04-24
Катріша
Відповіcти
0

Да,про туристів не знаю,а от заробітчанам точно полегшили б життя,а їх же там так багато.

2019-04-24
Світлана
Відповіcти
0

а ще з Чехією, Португвлією, Італією і т.д.

2019-04-24
Олег
Відповіcти
0

давно пора

2019-04-24
сергей
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: