Україна – п’ята у міжнародному рейтингу з поширення електромобілів

0

Україна посіла п’яте місце в міжнародному рейтингу за темпами розвитку електромобілів. Наша країна змогла випередити таких світових монстрів інновацій, як США, Нідерланди та Японія.

Про це йде мова у дослідженні незалежного видання про електротранспорт InsideEVs.com, пише «Економічна правда», з посиланням на AIN.ua.

Електромобілі

Найкраще електромобілі поширюються в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї.

Місце в рейтингу визначалося наступним чином: кожна країна, яка прийняла в участь в дослідженні, отримувала певну кількість балів за кількома критеріями.

Серед них – політична підтримка розвитку “зеленого” транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури і так далі.

Максимальний бал, який можна було отримати – 100, однак лише дві країни змогли перетнути позначку в 50 балів: Норвегія і Китай.

Головна причина, за якою Україна набрала майже 39 балів і потрапила в п’ятірку лідерів, – швидке зростання частки електрокарів в числі нових автомобілів, куплених українцями в минулому році.

 – “Мотивація цього” українського електромобільного дива “цілком зрозуміла: з огляду на те, що вона знаходиться в протистоянні з нафтовою державою Росією, в такий особистій формі втілилося бажання втерти носа Великій Нафті”, – пише журналіст InsideEVs.com.

За даними InsideEVs.com, серед машин, зареєстрованих вперше в 2016 році, на електромобілі припадає 4%.

Видання підрахувало, що за останній рік цей показник зріс в п’ять разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2 500.

При цьому більшість електромобілів старі і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання в європейських країнах. Половина з них – Nissan Leaf.

Україна набагато випереджає інші країни східної Європи і за темпами розвитку інфраструктури для електрокарів.

Тут є як приватні зарядні станції, доступ до яких можливий лише за згодою власника, так і публічні, а також кілька десятків фастчарджерів, в основному китайського виробництва.

На п’яте місце України в рейтингу вплинула і невелика підтримка електрокарів державою. Йдеться про прийняття наприкінці 2015 року законопроекту №1674, який скасував ввізне мито на електромобілі.

Втім, в цій області ще є куди розвиватися. Наприклад, в грудні 2016 року до Верховної Ради внесли законопроект #5494 про скасування ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року. Закон досі не розглянуто.

Як пише segodnya.ua, ефективність електродвигуна в останні роки стрімко росла, в зв’язку з чим на даному етапі купувати електромобіль дійсно вигідно, чим все частіше користуються українські служби таксі та кур’єрські компанії.

Вартість проїзду ста кілометрів на бензиновому легковому авто в середньому 200 гривень по місту, а в електромобілі це обходиться в 8-12 гривень на 100 кілометрів.

В Україні за 2014 рік було імпортовано менше 500 електромобілів.

Закон щодо скасування до 2020 року мита на ввезення в Україну та ПДВ при купівлі електромобіля вже розроблений, був прийнятий в першому читанні і вже пішов бюджетний комітет ВР.

Нагадаємо, що у Полтаві одна із охоронних фірм використовує у своєму автопарку електромобілі.

На таких екологічних машинах їздить одна із полтавських служб таксі.

Коментувати

21 березня 2018