Україна намагається повернути політв’язня, якого утримують у Чеченській Республіці РФ

Міністерство юстиції України направило запит РФ про видачу українця Миколи Карпюка, якого засудили до 22,5 років позбавлення волі.

Микола Карпюк РФ Росія Мінюст

Фото: Facebook Anton Naumlyuk

Про це сьогодні, 16 червня, повідомляє заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов на своїй сторінці у Facebook.

«Відправляємо до Росії запит про передачу Миколи Карпюка», – йдеться у повідомленні.
Він зазначив, що із заявою про процедуру передачі в Мін’юст звернувся брат Миколи Карпюка Валентин.

12345

Нагадаємо, що 26 травня Верховний суд Чеченської Республіки РФ засудив Миколу Карпюка до 22,5 років колонії суворого режиму, а Станіслава Клиха – до 20 років.

Двох українців визнали винними у вбивстві російських військовослужбовців у Грозному під час Першої російсько-чеченської війни в 1994-1995 роках. За версією звинувачення, українці, будучи членами націоналістичної організації УНА-УНСО, забороненої зараз у Росії, прибули до Тбілісі, щоб «гірськими перевалами і закинутими трасами» пройти до Чечні, де мали намір взяти участь у бойових діях проти російських федеральних військ. 31 грудня 1994 року вони нібито взяли участь у боях за Грозний, воювали в районі залізничного вокзалу і площі «Мінутка» і вбили та поранили кількадесят російських солдатів. Присяжні визнали версію обвинувачення доведеною. При цьому також зауважили, що Станіслав Клих заслуговує на поблажливість.

За даними адвоката Іллі Новікова, перші 10 років Карпюк повинен провести у в’язниці, а Клих – 9 років, потім обидва – в колонії суворого режиму.

Міністр юстиції України Павло Петренко обіцяв подати запит на видачу Карпюка та Клиха, що незаконно утримуються на території Російської Федерації, лише після вступу в дію вироку.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Виден процесс
Уже трое дома и по-тихонечку других возвращают

2016-06-16
Карамболь
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: