Ударна петиція: смітники, ртутні лампи, міні-футбол і дитячі майданчики

0

Із удосконаленням електронних систем владних органів кожен може звернути їхню увагу на свою чи суспільну проблему. Тобто подати електронну петицію. Чим занепокоєні полтавці – читайте в нашій рубриці Ударна петиція.

Ударна петиція

Ударна петиція

Літаючим білетикам – смітники

Ініціатор петиції № 174 просить облаштувати всі зупинки громадського транспорту смітниками по обидва боки.

– Це дасть можливість хоча б частково побороти такі проблеми як «літаючі квиточки» і «недопалки під ногами».

Павло Карімов

Наразі під петицією 11 підписів. Підтримати ідею можна ще впродовж 46 днів.

Фото: Ілля Варламов

Фото: Ілля Варламов

Куди подіти ртутні лампи

У цій петиції мова йде про створення безкоштовного пункту прийому ламп, які містять ртуть (енергозберігаючі, люмінісцентні тощо).

Авторка ініціативи пояснює, що отруєння ртуттю може виникнути не тільки при прямому контакті з її парами при розбитті люмінісцентних ламп. Така ймовірність є під час вживання молока та м’яса корів, яких випасали неподалік полігонів і звалищ, куди такі лампи хаотично викидають. Крім того, забруднюється ґрунт і вода.

– Всього один грам ртуті, який потрапив у навколишнє середовище, забруднює 200 000 куб. м води та 3 млн куб. м повітря. До того ж, ртуть накопичується в коренях рослин та дерев, грибах, водоростях та рибі. Тому відпрацьовані лампи, які містять ртуть, підлягають спеціальній утилізації – їх не можна викидати в контейнери для сміття.

Наталія Суржина

Однак в Україні фактично відсутня система пунктів збору таких ламп від населення. Цю проблему просить вирішити в Полтаві пані Наталія. Її ідею вже підтримали 202 полтавці.

Лампи зі ртуттю

Лампи зі ртуттю

Якісний міні-футбол для мікрорайону Сади -1

Мешканці мікрорайону Сади-1 просять створити міні-футбольне поле зі штучним покриттям та огорожею на місці старого майданчика з ґрунтівкою.

– Шановна влада нашого прекрасного міста. Звертаюсь до Вас з проханням створити умови для активного відпочинку і фізичного розвитку наших дітей та молоді, що мешкає в нашому місті, а зокрема в такому густонаселеному мікрорайоні як Сади-1. Я мешкаю по вулиці Героїв Сталінграду, 14. Між будинком і котельнею є старе футбольне поле, де залишились тільки ворота. Молодь інколи грає на ньому, але там постійно багнюка і калюжі. Невже не можна виділити кошти і побудувати майданчик зі штучним покриттям і огорожею.

Сергій Чубенко

Ініціативу підтримали 24 підписанти. Лишається 56 днів, аби дати цій ідеї шанс на втілення.

Поле для міні-футболу

Поле для міні-футболу

Більше ігрових майданчиків

Одразу дві петиції стосуються влаштування ігрових майданчиків для дітей. Одна – містить прохання батьків дітей, які мешкають за адресою вул. Київське шосе, 58.

– У дворі є невеличкий майданчик для дитячого дозвілля, але облаштований примітивною гойдалкою та пісочницею (власними силами, що змогли). У нашому будинку проживає багато діток, але при цьому вони змушені шукати дитячі майданчики для ігор у інших дворах, що є не зовсім безпечним. Між будинками №58 та №56 є велике ігрове футбольне поле, та на даний момент воно дуже занедбане. Своїми силами жителі нашого будинку намагалися виправити ситуацію, та це дуже складно. Велике прохання допомогти жителям буд. №58 у створенні нормального ігрового майданчика для підростаючого покоління. Нашим діткам це дуже потрібно.

Олена Герстнер

Дитячий майданчик

Дитячий майданчик

Друга ініціатива належить мешканцям вул. Сортувальної, 21 (мікрорайон Новобудова, близ Дублянщини).

– На дитячий майданчик приходять матері з дітьми зі всієї Новобудови, а це багато хмарочосів, а також приватні сектори. Нині на майданчику розташовані «відремонтовані» дві гойдалки 30-річної давнини, одна гірка, яка ремонтували вже не раз, і дві поламані (ремонту не підлягають). У нас дуже великий і гарний двір, де є футбольне поле, яким бігають діти. Тому матері обирають саме наш двір.

Інна Магура

Мешканці обіцяють, що слідкуватимуть за гойдалками, якщо їх встановлять. Петиція направлена вчора, 16 березня, тому залучитися підтримкою ще не встигла.

Дитяча гойдалка

Дитяча гойдалка

 На сайті міськради є й інші цікаві петиції, які варті вашої уваги. Підтримуйте ініціативи, які до снаги. Створюйте свої, якщо таких ще немає.

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018