Учнів ПТНЗ навчили бути тренерами

0

5 одноденних тренінгів “Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми” провели фахівці БО “Світло надії” для учнів 10-ти професійно-технічних навчальних закладів м. Полтава.

Учнів ПТУ навчили бути тренерами

Учнів ПТУ навчили бути тренерами

 – Основна мета – підготовка юних тренерів з числа активної учнівської молоді, які будуть проводити превентивні заходи з протидії торгівлі людьми в своїх навчальних закладах. Для того, щоб вони отримали необхідні теоретичні знання, практичні навички щодо тренерської роботи, її основних форм та методів були проведені тренінги для тренерів, – сказала програмний спеціаліст БО “Світло надії” Ольга Гришко.

Заходи побудували таким чином, щоб учасники не лише працювали з тренерами як із лекторами, а перш за все самі пропрацювали на практиці. У малих групах методом “мозкового штурму”  визначали причини торгівлі людьми, аналізували кейси – історії постраждалих від торгівлі людьми, визначали шляхи вербування, форми експлуатації, ознаки торгівлі людьми, складали так звану “Абетку безпеки”: прописували ті заходи, яких потрібно вжити, щоб не потрапити в таку ситуацію, куди звертатися по допомогу в разі необхідності.

Щоб запобігти торгівлі людьми та здійснювати її первинну профілактику в закладах та установах освіти підписали Угоду про співпрацю до 2020 року з Департаментом освіти і науки Полтавської облдержадміністрації. У БО “Світло надії” пояснюють: учнів ПТНЗ обрали не випадково, оскільки саме вони у групі ризику. Згідно зі статистикою Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, 49% осіб, які постраждали від торгівлі людьми, мають професійно-технічну освіту.

Учнів ПТУ навчили бути тренерами

Учнів ПТУ навчили бути тренерами

Станом на червень 2017 року з числа постраждалих 88% – трудова експлуатація; 7,6% – сексуальна; 2% – примусове жебрацтво.

 – У мене була хибна інформація щодо торгівлі людьми. Я була впевнена, що це виключно торгівля органами і зі мною цього не станеться. Я дізналась багато нового, зрозуміла наскільки поширеним є явище торгівлі людьми сьогодні, які є  ризики потрапляння до сучасного рабства, особливо при нелегальному працевлаштуванні.  Тепер є бажання передавати знання іншим,  я знаю, у якій формі я буду це розповідати своїм однокурсникам, – поділилися враженнями учасники.

У підсумку 80 тренерів отримали сертифікати, флешки з необхідною інформацією: інструкція “Юному тренеру”, методичні напрацювання для певних вправ, приклади сценаріїв превентивних заходів, електронні презентації та фільм “Життя на продаж”, інформаційні буклети.

Юні тренери надали графіки проведення і вже розпочали перші заходи у своїх навчальних закладах. Ще 1 тренінг фахівці БО “Світло надії” проведуть для працівників спеціалізованих установ, які працюють з вразливими дітьми та молоддю.

Учнів ПТУ навчили бути тренерами

Учнів ПТУ навчили бути тренерами

Заходи відбуваються у рамках проекту “Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах та відвідують/перебувають в спеціалізованих установах Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування”, що реалізує БО “Світло надії” у партнерстві з представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансово Міністерства міжнародних справ Канади.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018