Трибуна

Незалежна преса Полтави
+13°

Учні ПТНЗ знають, як не стати жертвою торгівців людьми

Психологи та вихователі протягом 4 місяців пояснювали учням професійно-технічних навчальних закладів Полтави, як не стати здобиччю торговців людьми. Навчання відбувалося у рамках  ініціативи «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ) Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування». 

БО "Світло надії"

БО “Світло надії”

Проект реалізовували у 2 етапи. Спочатку 24 вихователів та психологів ПТНЗ протягом 2-денного тренінгу навчили, як доносити інформацію про торгівлю людьми учням, забезпечили довідковими друкованими та візуальними матеріалами. Згодом вони самі провели низку просвітницьких заходів у своїх навчальних закладах.

Ініціатива охопила 12 ПТНЗ Полтавської області, які мають власні гуртожитки. За словами організаторів, такий вибір зробили, бо інформація у гуртожитках поширюється швидше. Знання про особливості працевлаштування за кордоном отримало понад 1800 учнів. Крім того, біля 1000 осіб зателефонували на національну «гарячу лінію» за номером 527, щоб дізнатися, які документи потрібні для виїзду за кордон, як знайти роботу в іншій країні і що робити, якщо людина все-таки стала жертвою торгівців людьми.

– Зокрема, молоді розказали, що вони можуть звернутися до консульства України у тій країні, де знаходяться, або до різних громадських організацій. Чи навіть прийти до церкви – там теж допомагають жертвам торгівлі людьми, – сказала асистент програмного відділу БО «Світло надії» Юлія Северин.

Юлія Северин (фото - Студклуб)

Юлія Северин (фото – Студклуб)

За її словами, у 2016 році фахівці БО «Світло надії» працювали з 11 особами, які постраждали від торгівлі людьми. Нині 92% випадків становить трудова експлуатація, і лише 8% – сексуальна.

– Наприклад, людина за оголошенням їде у Польщу збирати полуницю. Віддає паспорт наче б для оформлення документів. І опиняється у підвалі, працює по 20 годин на добу, не має можливості нормально харчуватися, не отримує медичну допомогу… Близько 30% тих, хто потрапив у руки «работорговців», ніколи більше не повертаються додому і не виходять на зв’язок із рідними, – пояснила Юлія Северин.

Біля половини постраждалих осіб стали жертвами торгівлі людьми у Росії, бо їдуть туди без жодних застережень, сподіваючись, що знання мови і національної культури дозволить їм уникнути проблем.

Головною метою організаторів проекту було навчити вихователів гуртожитків і психологів ПТНЗ доносити до учнів цю суспільно важливу інформацію, щоб надалі вони могли проводити відповідні просвітницькі заходи самостійно.

Написати коментар

Останнi новини:

ChAES
26 Квітень 2017
Ось уже 31 рік в Україні триває технотрилер під назвою трагедія на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС). Адже всякий механізм, створений…
IMG_3452
26 Квітень 2017
Очільники ТОВ «Арабський енергетичний альянс ЮеЙ» Сергій Буров і Раїд Бу-Хамсін висловили незгоду з відмовою підприємству в дозволі на надрокористування…
ннн
26 Квітень 2017
Сьогодні 26 квітня поліція та прокуратура Полтавської області викрила незаконну діяльність однієї з громадських організацій, представники якої силою викрадали та примусово…
Шабунін про корупцію
26 Квітень 2017
Як обгрунтувати вартість проїзду у громадському транспорті, і як побачити у визначенні ціни корупцію. Думку з цього приводу висловив голова…