Трибуна

Незалежна преса Полтави
-0

Учні ПТНЗ знають, як не стати жертвою торгівців людьми

Психологи та вихователі протягом 4 місяців пояснювали учням професійно-технічних навчальних закладів Полтави, як не стати здобиччю торговців людьми. Навчання відбувалося у рамках  ініціативи «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ) Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування». 

БО "Світло надії"

БО “Світло надії”

Проект реалізовували у 2 етапи. Спочатку 24 вихователів та психологів ПТНЗ протягом 2-денного тренінгу навчили, як доносити інформацію про торгівлю людьми учням, забезпечили довідковими друкованими та візуальними матеріалами. Згодом вони самі провели низку просвітницьких заходів у своїх навчальних закладах.

Ініціатива охопила 12 ПТНЗ Полтавської області, які мають власні гуртожитки. За словами організаторів, такий вибір зробили, бо інформація у гуртожитках поширюється швидше. Знання про особливості працевлаштування за кордоном отримало понад 1800 учнів. Крім того, біля 1000 осіб зателефонували на національну «гарячу лінію» за номером 527, щоб дізнатися, які документи потрібні для виїзду за кордон, як знайти роботу в іншій країні і що робити, якщо людина все-таки стала жертвою торгівців людьми.

– Зокрема, молоді розказали, що вони можуть звернутися до консульства України у тій країні, де знаходяться, або до різних громадських організацій. Чи навіть прийти до церкви – там теж допомагають жертвам торгівлі людьми, – сказала асистент програмного відділу БО «Світло надії» Юлія Северин.

Юлія Северин (фото - Студклуб)

Юлія Северин (фото – Студклуб)

За її словами, у 2016 році фахівці БО «Світло надії» працювали з 11 особами, які постраждали від торгівлі людьми. Нині 92% випадків становить трудова експлуатація, і лише 8% – сексуальна.

– Наприклад, людина за оголошенням їде у Польщу збирати полуницю. Віддає паспорт наче б для оформлення документів. І опиняється у підвалі, працює по 20 годин на добу, не має можливості нормально харчуватися, не отримує медичну допомогу… Близько 30% тих, хто потрапив у руки «работорговців», ніколи більше не повертаються додому і не виходять на зв’язок із рідними, – пояснила Юлія Северин.

Біля половини постраждалих осіб стали жертвами торгівлі людьми у Росії, бо їдуть туди без жодних застережень, сподіваючись, що знання мови і національної культури дозволить їм уникнути проблем.

Головною метою організаторів проекту було навчити вихователів гуртожитків і психологів ПТНЗ доносити до учнів цю суспільно важливу інформацію, щоб надалі вони могли проводити відповідні просвітницькі заходи самостійно.

Написати коментар

Останнi новини:

dermatologist doctor inspecting woman skin for moles and melanoma
26 Лютий 2017
Лікар-дерматовенеролог вищої категорії Роман Свиридюк: У  зоні ризику появи злоякісних утворень на шкірі: Люди з першим і другим типом шкіри,…
25
26 Лютий 2017
У зв’язку з потеплінням і активним таненням снігу крига на водоймах щодня слабшає. Це підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків на…
IMG_6789
26 Лютий 2017
За розпорядженням Олександра Біленького, 6 березня відбудеться сесія облради. Нині на порядку денному 45 питань. Серед них досить багато дискусійних,…
ec3e99e-dodatok-dopomoga-original
26 Лютий 2017
Днями українцям презентували мобільний додаток PFA mobile Ukraine, створений для надання першої психологічної допомоги волонтерам, військовим та рятувальникам. Про це…