У ЦВК розповіли, як переселенці будуть голосувати на виборах Президента

0

Проголосувати на виборах Президента зможуть внутрішньо переміщені особи, які офіційно зареєстровані як переселенці та проживають на підконтрольній Україні території.

У ЦВК розповіли, як переселенці будуть голосувати на виборах президента

У ЦВК розповіли, як переселенці будуть голосувати на виборах президента

Про це розповів заступник голови ЦВК Євген Радченко 13 листопада на прес-конференції, присвяченій першим підсумкам роботи оновленого складу комісії, пише УП.

Радченко пояснив, що порядок голосування буде таким, як і на минулих виборах 2014 року.

– З приводу внутрішньо переміщених осіб, тут проблему треба ділити на кілька складових. Перша – внутрішньо переміщені особи, які проживають і зареєстровані як переселенці на території України. З ними особливих проблем немає. Саме на президентських виборах вони зможуть проголосувати так, як вони це могли зробити і на минулих виборах, – сказав Радченко.

За його словами, проблемою залишаються особи, які тільки значаться як внутрішньо переміщені, але реально мешкають на території, підконтрольній ворогу.

– З цими людьми, звичайно, будуть великі проблеми. Оскільки не факт, що вони зможуть добратися до виборчих дільниць, на яких вони могли би проголосувати, – пояснив Радченко.

Він зазначив, що полегшити процедуру реєстрації внутрішньо переміщених осіб і, відповідно, полегшити процедуру голосування для них можна. Однак це можливо лише зі змінами законодавства.

12 декабря 2018
11 декабря 2018