«У школах діти досі вивчають цензурованого Кобзаря»: мовознавець Микола Зубков про сучасну освіту

Трибуна
2016-12-02

У четвер, 1 грудня, у Полтавській обласній бібліотеці імені О. Гончара відбулася творча зустріч з відомим українським мовознавцем Миколою Зубковим.

APXnNE20iVA

Микола Зубков – родом з Полтавщини, відомий в Україні та закордоном мовознавець, громадський діяч, представник Київської школи української мови. Він – автор понад 50-ти підручників, навчальних посібників, словників з української мови, а також шевченкознавець і автором повного видання «Кобзаря».

xq79I723BKE

Зустріч не була формальною, мовознавець постійно контактував з аудиторією, зачитував заборонені радянською цензурою та не всім відомі рядки шевченківської поезії. Виявилося, що заборонені рядки «Кобзаря» лінгвоексперт збирав протягом 8 років, останній збірник було перевидано вже вчетверте.

– Міністри освіти у нас змінюються частіше, ніж дні тижня. Вони приходять і уходять, але ніщо не змінюється. Діти і досі вивчають у школах цензурованого «Кобзаря».

zIufBU3mxBI

Цікавою була тема «Мова як національний індефікатор».

– Далеко не всі чиновники різних рівнів в Україні володіють нашою рідною мовою та це дуже прикро. Ми не розуміємо, що мова – це візитна картка країни, тому кожен, хто приїде до нас з-за кордону повинен її чути від нас. У мене був випадок, коли у Харкові я зустрів китаянку, яка до того вчилася у Львові. Вона підійшла та українською мовою запитала мене, чому у Харкові не говорять українською, вона ж вивчала її та тепер не може нічого зрозуміти. Я відповів, що така у нас специфіка, у різних регіонах, по різному. Але так не має бути, це не правильно.

UcUnB3NphpA

Микола Зубков привіз до Полтави багато цікавинок, наводив приклади ляпів зі сторінок рекламних буклетів і журналів, показуючи «ляпи», які інколи допускають українські видавництва.

Зустрітися з мовознавцем усі бажаючі зможуть також, сьогодні, 2 грудня:

  • 9.30 у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. Остроградського (вул. Соборності 46-ж)
  • 11.40 у Полтавському Юридичному інституті Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (Першотравневий проспект,5)
  • у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського (вул.. Небесної сотні,17)

Віолетта Цуркан

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: