У Росії пам’ятник Мазепі назвали зрадою українського народу

Трибуна
2016-05-08
50

У РФ відреагували на відкриття в Полтаві пам’ятника козацькому гетьману Івану Мазепі, який в союзі зі шведським королем Карлом XII у найвирішальнішій битві Північної війни (російсько-шведській 1700-1721) – Полтавській битві (1709 року) спробував здобути незалежність від Російської імперії, однак зазнав поразки.

Мазепа

Голова комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Ірина Ярова назвала відкриття пам’ятника в Полтаві особистою зрадою президентом Петром Порошенко українського народу, повідомляє ТАСС.

«І пам’ятник Мазепі, і чергова, як кажуть на Україні, брехня на адресу Росії, невдало вкинута через ООН – все це, особливо, напередодні Дня Великої Перемоги, виглядає як особиста зрада Порошенком українського народу», – підкреслила вона.

Як повідомлялося, президент Порошенко відкрив пам’ятник гетьману в Полтаві.

– 22 роки міцною рукою Іван Мазепа тримав булаву і поклав край сумнозвісній руїні. Імперія не шкодувала чорної фарби, аби спотворити його образ. Мазепівська ідея жевріла протягом 200 років. Вона знаходила нових і нових послідовників. Жалюгідна спроба підірвати пам’ятник, яка відбулася буквально днями, – неначе остання конвульсія п’ятої колони на території Полтавської області, – сказав президент України.

Залишити відповідь
Коментувати

50 Коментарі

Vilken j&metl;atuchans du fått, den tycker jag du ska ta. Skadar ju inte heller att man kan tjäna en hel del även på kommunal nivå Det där med klänning kommer ta lång tid eftersom dom flesta männen har inget som helst intresse för det. Faktiskt så är majoriteten av dom som kämpar för att pojkar och män ska bära klänning kvinnor. Jag finner det konstigt.

2016-08-09
Patsy
Відповіcти
1

Очікувана реакція. Цинізм та ницість заяви про зраду українського народу від тих, хто цей народ завжди ненавидів і намагався та намагається знищити – “рускій дух”.

А пам’ятник Мазепі давно мав стояти в Полтаві, тоді як пам’ятник царя, що неподалік, давно пора на звалище відправити.

2016-05-09
Едуард
Відповіcти
0

Бывали хуже времена, но не было подлей…

2016-05-08
Aleks
Відповіcти
0

„Україна тоді лише житиме, як самостійний чинник, коли вона, як у внутрішній, так і в зовнішній політиці виступить з власним національно-політичним ідеалом. А здійснення цього ідеалу можливе тільки проти Росії, ніколи разом з нею” Д. Донской

2016-05-08
papik
Відповіcти
0

Halhllujae! I needed this-you’re my savior.

2016-08-09
Gabrielle
0

Haha. I woke up down today. You’ve cheeerd me up!

2016-08-09
Kiana
0

Слава Україні!
Слава Мазепі!

2016-05-08
Олег
Відповіcти
0

Героям Слава!

2016-05-08
Олег
0

Thanks for writing such an eaeosty-und-rstand article on this topic.

2016-08-09
Jeanette
0

До речі про зраду – керівництво жодної держави не може зрівнятися зі зрадою свого народу кремлівськими бандитами – згадайте підірвані Путіним будинки в Росії…разом зі сплячими росіянами…я вже не кажу про зраду України, Грузії, чеченського народу, азербайджанців та вірмен…

2016-05-08
mihail
Відповіcти
0

Heck of a job there, it aboslutely helps me out.

2016-08-09
Wanita
0

Whoever edits and puhlbsies these articles really knows what they’re doing.

2016-08-09
Kaycee
0
2016-09-11
Chyna
0
2016-10-07
Latesha
0
2016-10-23
Loree
0
2016-10-24
Star
0

В Росії краще знають, що потрібно українському народу…

2016-05-08
крук
Відповіcти
0

Тю! Подивіться на рівень охочих помірятись з Іваном Мазепою…Насправді якась невідоміа депутатка з Госдуры вирішила, що через 300 років після подій, де проявився поклик історичної постаті Івана Мазепи у критичній для України итуації – незаперечного патріота України і ворога Московії – насварити)) і самого героя і його прихильників. Нешанована мною Ірко, вчи історію та читай Л.Д.Кучму “Україна не Росія”. Крім того пам’ятай, що настав час Україні відмежуватися від придуркуватих керманичів Московії і йти своїм шляхом – тепер ми в змозі це зробити. І все оте, що ви собі надумали у кремлі НАМ УКРАЇНЦЯМ зовсім не підходить. Одним словом: ваші плюваки – проти вітру зі заздалегідь зрозумілим результатом.

2016-05-08
mihail
Відповіcти
0

Знов-таки, не варто спрощувати. Українці дуже хитра нація. Від тих чи інших стосунків ми сподіваємося взяти лише вигідну сторону. Тоді йшлося про незалежність і життя “за своїми правилами” – не московськими і не європейськими, а власними. Те саме й зараз. Ми українці не дуже прагнемо радикальних реформ у європейському дусі, не сприймаємо багатьох атрибутів толерантності – і, до речі, слушно! – але прагнемо жити окремо і заможно. Тому казати, що нам українцям підходить саме Європа, а не підходить Московія, я б не поспішав. Сучасний путенський режим – так, тіснуватий, а що буде надалі, навряд чи кому відомо достеменно…

2016-05-08
Сергій_Ко
0

iринко ви не озима, ви тiльки ярова…….

2016-05-08
vasilevs
Відповіcти
0

Низкий поклон борцам с руссофашизмом

2016-05-08
Гость
Відповіcти
0

My hat is off to your astute command over this tovor-bcapi!

2016-08-09
Irish
0

Коли вже ватники заспокояться .Скрізь вони носа сують. Дуже погано, що програна у свій час Полтавська битва, підвели зрадники хохли, як завжди. І тепер між собою човпуться у ВР,і в верхах владних. Історія нічому не навчила і мабуть не навчить!

2016-05-08
Микола
Відповіcти
0

Мазепівська ідея могла жевріти хоч і 500 років – у тому вигляді вона була приречена, як будь-яка ідея, що грунтується на особистих якостях правителя. Адже тодішні українці не мали жодного досвіду державницької розбудови і могли хіба що обирати між епізодичними союзниками (шведами) та постійними (“старшим братом”). Інша справа, що коли пам’ятник проливає якесь нове світло на задуми і особистість Мазепи, то хай буде. Звичайно ж, чорно-білим правителем він не був, і закиди з північного сходу тут ні до чого.

2016-05-08
Сергій_Ко
Відповіcти
0

Мазепа ніколи не був зрадником на відміну від Росії, яка будучи гарантом України стала окупантом.Та Іуда в порівнянні з Путаною іще людина.А гавкання кацапів виявляє їхнє безсилля і підлість.

2016-05-08
Льоля
Відповіcти
0

…а нам похер,що в московії думають і кажуть про Україну—хай п”ють водку і їдять сільодку.і не пхають носа куди нетреба….алкашня..))))

2016-05-08
Вано
Відповіcти
0

У них горілку і на свято не п’ють, дорого, а стєкломой – само то !

2016-05-08
Neon
0

Половина украинцев тоже алкашня…

2016-05-08
Олег
0

ну та то таке, вата є вата, але тра знати історію.. дикоазійські маццкалі то є споконвічні вороги українського народу.. какцап без гвинтівки, що кінь без підкови.. 🙂

2016-05-08
Грім
Відповіcти
0

За це вбивати треба!

2016-05-08
NATO
Відповіcти
0

кацапусікі не нервуйте все буде гаразд!!!по УКРАЇНСЬКІ!!!

2016-05-08
Вездесущий
Відповіcти
0

Привет из Украины президенту империи зла Путлеру.

Ви, колись казали, що Росія могла б виграти другу світову війну без Українців, читайте історію, а поки будете читати, прочитайте хоча б це.
Пишу на русском языке, чтобы ваши переводчики не тратили много сил и времени на перевод, «наверное образованием то не вышли».

Если бы не Украинцы русские никогда бы второй мировой войны не вииграли.
Наведу только малую часть, благодаря, почему СССР смог победить в войне, только благодаря Украинцам.
1. В «советской армии » было более 7 млн. украинских солдат не считая партизан, до 500 тис. человек.
2. Украинцы спроектировали и изготовили наилучший танк второй мировой войны.
3. 70 процентов высшего командного состава – выходцы из Украины.
4. Если бы не изобретение, казалось бы самое простейшее, тоисть противотанковый «еж» (генерал – майор М.Л. Гориккер), немецкие войска были бы в Москве еже к осени.
5. Самое неожиданное и самое страшное оружие «Катюша » было создано на основании разработок украинских ученых (О.Д. Засядько, который за свои изобретения и героизм был удостоен наград которые имели только маршалы, (читать энциклопедию, нет времени вдаваться в подробности), Гвай Иван) (первые «Катюши » выпускали на Харьковском заводе им. Шевченка, а порох выпускался только на Киевском заводе, после тупой здачи Киева, порох начали выпускать на эвакуированном из Киева заводе в Перми ).
6. Украинцы, благодаря партизанам сковывали огромные силы гитлеровцев и очень сильно препятствовали движению на фронт поездов с живой силой и боеприпасами и.т.д. (рейсовая война).
Русские могут, конечно, обвинить украинцев в том что они воевали на стороне Германии в созданном батальоне СС «Галычина », УПА . Но на это есть простой ответ, коммунисты так достали, что пришлось вибирать между одним и другим злом и они воевали за свою свободу, а не с собственным народом. В тоже время, русских в армии фашистской Германии было более 1 млн. человек ( Русская освободительная армия генерала Власова, «великое» войско донское, которое прославилось тем, что с особой жестокостью уничтожало собственный народ, за что и получало награды лично от Геббельса).
Пишу на русском языке это послание, может быть из небольшими ошибками, но, я думаю, что русские свой «язык» знают также как я. китайский.
Ще раз повторю, що це одна сота вкладу українців в перемогу у Другій світовій війні, дуже великий видався тект.
Слава Україні! Героям Слава!

2016-05-08
odnak @ ukr. net
Відповіcти
0

До яких пір ми будемо реагувати на кожний россійський пук? Це країна, яка прибита своєю вдаваною величністю, завжди хочеться спитати: на що можна її намазати, цю величність, цю псевдодуховність, коли в під’їзді …астрано? Коли народи, які її населяють, і насправді повинні володіти тими незліченними богатствами, мають призирливі призьвиська: чурки, чучмеки, хачи, абреки, не кажучи вже “всує” про “хохлів”? Хай як хочуть, а ми – як можемо, тільки до нас не лізьте, браття каїни!

2016-05-08
joldak
Відповіcти
0

Значит правильно сделали,что поставили.Раз кацапьё усралось от горя,то в Украине правильно сделали.Что кацапу из паРАШИ горе,то украинцу в радость.

2016-05-08
Степанос Бандерос
Відповіcти
0

Hey, good to find somneoe who agrees with me. GMTA.

2016-08-09
Steffi
0

Кацааапы, а это не ваше собачье дело… Пора уже понять

2016-05-08
ваыль
Відповіcти
0

You’ve got to be kidding me-it’s so traarpnsently clear now!

2016-08-09
Wanita
0

Винесіть лєніна, покладіть туди путєна… і заспокойтесь.

2016-05-08
Neon
Відповіcти
0

До речі про зраду – керівництво жодної держави не може зрівнятися зі зрадою свого народу кремлівськими бандитами – згадайте підірвані Путіним будинки в Росії…разом зі сплячими росіянами…я вже не кажу про зраду України, Грузії, чеченського народу, азербайджанців та вірмен…

2016-05-08
mihail
0

Від кого більше тхне той і буде лежати у мавзолеї – мабуть ВВПутлер ще трохи не дотягує до мавзолейської кондиції…

2016-05-08
mihail
0

Москалі путєна і вонючого лобзатимуть…

2016-05-08
Neon
0

Останні новини:

Читайте також: