У разі затримок з боку держави отримувачі субсидій будуть змушені самостійно сплачувати рахунки

2

Коментуючи постанову уряду про монетизацію субсидій з 1 січня 2019 року, прес-служба Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» повідомила, що субсидіантам доведеться оплатити повний рахунок самостійно, якщо виплати від держави будуть затримуватись.

У разі затримок з боку держави отримувачі субсидій будуть змушені самостійно сплачувати рахункиУ разі затримок з боку держави отримувачі субсидій будуть змушені самостійно сплачувати рахунки

У разі затримок з боку держави отримувачі субсидій будуть змушені самостійно сплачувати рахунки

— На жаль, наші зауваження і пропозиції не враховані. Ми пропонували, щоб українці отримували живі гроші на свій рахунок і самостійно, без перешкод, розпоряджалися ними. Натомість грошима і надалі розпоряджатимуться постачальники послуг. Якщо держава не буде розраховуватися вчасно, субсидіантам доведеться оплатити повний рахунок самостійно, — повідомляють у Нафтогазі.

Кабмін ввів монетизацію субсидій для населення України з 1 січня 2019 року.

Згідно з текстом постанови, з 1 січня 2019 року в грошовій формі субсидія надаватиметься тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням. Домогосподарства, яким субсидія вже призначена в поточному році, продовжать отримувати її до закінчення опалювального періоду відповідно до чинного на сьогодні порядку — а саме шляхом перерахування бюджетних грошей місцевими органами соціального захисту населення на рахунки організацій, що надають послуги.

Вже з травня 2019 року субсидії будуть надаватися суто в грошовій формі всім домогосподарствам, які її отримують на опалювальний сезон, а також у грошовому вигляді почнуть надаватися пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Починаючи з жовтня 2019 року, грошова форма охопить всіх одержувачів пільг і житлових субсидій.

16 февраля 2019
15 февраля 2019