У ПУЕТ працюють науковці та навчають студентів, які виїхали з зони АТО

0

Полтавський університет економіки і торгівлі на своїй базі розмістив викладачів та студентів, які змушені були виїхати з зони АТО. За підтримки ПРООН викладачам допомогли отримати робочі місця і продовжити свою наукову діяльність. Студенти ж отримай змогу продовжити навчання на одній з найкращих ВУЗівських баз країни.

1

Валерій Сукманов працює Професором університету лише рік. До цього був директором інституту харчових виробництв в Донецьку. Завдяки дружбі з викладачами ПУЕТ після подій на сході він приїхав до Полтави, де наразі працює та живе зі своєю сім’єю. Продовжує займатися наукою, викладацькою діяльністю.

Завдяки програмі ПРООН я сьогодні отримав ноутбук, що допомагає працювати з аспірантами та в моїй науковій діяльності. Життя триває, – розповідає Валерій Сукманов, професор кафедри технологічного устаткування та харчових виробництв ПУЕТ.

2

З сонячного, теплого Криму, який наразі анексований, переїхала до Полтави і Ольга Стефанюк. Тепер вона працює на кафедрі економіки підприємства в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Разом з чоловіком живе в гуртожитку університету.

Я спокійно жила в Семфірополі. В один момент щось пішло не так і мій чоловік сказав «Ми їдемо!». Мене радо прийняли у Полтаві. Люди дуже приязні, допомагають, підтримують у всьому, що б нам було легше пережити те, що трапилося. Нас влаштували на робочі місця, допомагають з мультимедійними проектами, з комп’ютерною технікою. Все-таки наукова діяльність, повинна бути науковою діяльністю, – зазначила Ольга Стефанюк, доцент, кандидат економічних наук.

3

Іван Гуня раніше викладав в Алчевську, Луганської області на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін. Зараз працює доцентом кафедри правознавства Полтавського університету економіки і торгівлі.

У Полтаві мене прийняли дуже добре, одразу запропонували посаду, за що я дуже вдячний. Мене забезпечили всім комплексом матеріалів, які потрібні для викладання, – поділився Іван Гуня доцент, кандидат юридичних наук.

4

Світлана Барилко також одна з багатьох переселенців зі сходу, яка отримали можливість працювати за комп’ютером, як на заняттях так і у вільний від роботи час.

Мені хотілося б підкреслити що завдяки програмі ПРООН у мене з’явилась прекрасна можливість працювати з сучасними комп’ютерами, – зізналась Світлана Барилко, доцент, кандидат юридичних наук.

5

З 1 жовтня 2015 року Полтавський університет економіки і торгівлі став учасниками проекту Програм з підтримки працевлаштування внутрішньопереміщених осіб, яка здійснюється за підтримки Урядів Японії, України та органів управління місцевої влади.

Дуже добре, що наші зусилля помітили ініціатори програми розвитку ПРООН. Це невеликі кошти, але вони мають принципове значення, оскільки засвідчують небайдужість до проблем цих людей не лише університету, а й Урядів України, Японії а також ООН. Тобто ці люди не покинуті напризволяще. Вони знаходяться під патронатом таких потужних урядових и міжурядових структур. Ми вдячні всім, хто підтримав наші зусилля, – розповів Олексій Нестуля, доктор історичних наук, професор ректор ПУЕТ.

Макс Мовсесян, Олена Костиря

Коментувати

23 березня 2018
22 березня 2018