У проекті Бюджету участі перемогли одразу 60 інфраструктурних проектів

Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування підбила підсумки реалізації проекту Бюджету участі. Упродовж зустрічі керівники органів місцевого самоуправління, громадські активісти та автори проектів обговорили нові проекти, що планують реалізувати на Полтавщині, а також підбили підсумки реалізації бюджету у 2018 році. Зазначимо, збори проходили у приміщенні аеропорту Полтава, з якого, щоправда, і досі не літають регулярні рейси.

— Наш проект бюджету участі єдиний в Україні, який реалізується в рамках області. Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої роботи за рік в рамках партисипаторного бюджету області. Дуже важливо не лише підвести підсумки, а й скласти план перспектив на наступний рік. У подальшому ми хочемо удосконалювати та трохи змінювати концепцію до електронного варіанту. Минулого року на голосування подали 189 проектів. Переможцями стали 60. Частину проектів реалізовують і дотепер. У райцентрах є певні проекти, для реалізації яких необхідно . У 2018 році на участь у конкурсі було подано 267 проектів, 260 з яких допущені для  голосування. Переможцями стали 60 проектів з 15 районів області. Рекордну кількість проектів подали мешканцями Гадяцького району. На реалізацію кожного з них пішло від 100 до 150 тисяч грн. На фінансування проекту наступного року з обласного бюджету планують виділити 6 млн грн, — говорить Олександр Біленький.

Також Олександр Біленький зазначив, що наступного року максимальна вартість проектів буде збільшена зі 150 до 200 тисяч гривень. Також буде збільшено фінансування промоції проекту, для залучення громадян до участі. Зазвичай у конкурі лідирують прості інфраструктурні проекти, на реалізацію яких не вистачає коштів основного бюджету, зокрема проекти будівництва дитячих спортивних майданчиків.

За статистикою, тематика проектів розподіляється а приблизним співвідношенням.

32% — комунальне господарство та енергоефективність

30% — спорт та туризм

18% — культура та освіта

8% — навколишнє середовище

8 — безпека та громадський порядок

4 — соціальний захист

Цьогорічним лідером серед учасників бюджету участі став Гадяцький район, мешканці якого представили 31 проект.

– Ми займаємо лідируюче місце по кількості поданих та проектів-переможців. Із 31 поданого в нас 12 проектів-переможців. Минулого року ми теж були лідерами. Усі проекти подані минулого року ми реалізували, більшість з них були по створенню дитячих і спортивних майданчиків. Цього року лідируючі місця також займають дитячі та спортивні майданчики, але також є проекти із встановлення вуличного освітлення на сонячних батарейках, облаштування креативної альтанки із доступною вайфай-зоною й буккросингом, облаштування паркової зони відпочинку із фонтаном, — говорить головний спеціаліст та координатор проектів та інвестиційних програм Ольга Киричко.

Запрошений на зустріч експерт Пшемек Горскі розповів учасникам про досвід міста Лодзь в рамках проекту бюджету участі воеводства. Він розповів про основні проблеми даної системи та реалізацію успішних кейсів свого міста.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Хоч для зборів аеропорт пригодився)))

2018-12-14
Влад
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: