У Полтавському районі зросла кількість вуличних грабежів  

0

У Полтавському районі з’явилися маса молодих людей, які грабують перехожих, вириваючи із їхніх рук сумки та мобільні телефони. Про це 19 листопада у Полтаві заявив Олег Бех на прес-конференції, що стосувалась стану правопорядку в області за останні 10 місяців. Зокрема, на зустрічі обговорили і порушення під час проведення другого туру виборів.2

З початку року в області зареєстровано понад 18 тисяч кримінальних правопорушень. Сплеск злочинності становить приблизно 17%. Однак, у порівнянні з попереднім періодом, їх кількість трохи знизилася – з 23 до 17 відсотків. Серед них: крадіжки, шахрайство, заволодіння транспортом і найбільше, що турбує суспільство, це тяжкі та особливо тяжкі злочини, такі як навмисні вбивства, розбійні напади, пограбування.DSC_0117_1500x1000

Воно і не дивно, зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні. Якщо дорослі люди не знають, як  реагувати на війну, то що вже говорити про підлітків та молодь. Коли діти бачать, як певний чиновник спокійно скоює правопорушення та не несе за нього покарання, формується хибне розуміння правильної поведінки, – говорить Кіра Седих, завідуюча кафедрою психології ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Сьогодні вона разом із Володимиром Моргуном, професор кафедри психології ПНПУ імені В.Г. Короленка, та Жанною Ахіджанян , начальником сектору управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області, представили широкому загалу новий навчальний посібник психологічної профілактики, діагностики та корекції протиправної поведінки підлітків.

Книгу «Делінквентний підліток» вперше бачимо саме українською мовою, хоча російською вона була видана ще 20-ть років тому. Ми всі з вами розуміємо, що потрібно не тільки займатися скоєними злочинами, а й профілактикою злочинів. Приділяти певну увагу підліткам і дітям, які вже проявляють певні схильності до правопорушень, – зазначила Кіра Седих.

До роботи над книгою  психологи залучили і Жанну Ахіджанян, начальника сектору управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області, людину, котра має практичний досвід у цій справі. Разом вдалося розробити тренінг, як саме потрібно проводити виховну психологічну роботу з тими підлітками, які вже щось скоїли.DSC_0119_1500x1000

– За ці 20 років статистика підліткових злочинів не впала, а навпаки зросла, тож і актуальність книги теж зростає, – зазначив Володимир Моргун, професор кафедри психології ПНПУ імені В.Г. Короленка. – Особливість книги «Делінквентний підліток» у тому, що, окрім потужного тренінгу для психологів, тут ще є розділ про те, як забуту нами педагогіку Макаренка треба негайно реанімувати і негайно запроваджувати її не тільки в колоніях, коли вже злочини скоєні, а саме як для профілактики.

За словами Жанни Ахіджанян, такий посібник  стане в нагоді правоохоронцям під час роботи зі «складними» підлітками та їхніми сім’ями.

Довідка:

Делінквентна поведінка – термін, утворений від латинського слова delictum, що в перекладі означає «проступок». Це і диктує сенс поняття: така поведінка характеризується асоціальної, протиправної спрямованістю, що проявляється в діях або в бездіяльності і незмінно завдає шкоди окремим людям і суспільству. Делінквентна поведінка особистості являє собою поняття, яке постійно звучить у колах представників педагогіки, кримінології, соціології, соціальної психології та інших галузях.

Олена Костиря

17 липня 2018